X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Prostymi figurami geometrycznymi "narysuj" długopis [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 12:00
W dzisiejszej audycji pt. "Stworkowe mazaki, potworkowe kredki" Stworek Potworek nauczy Was, drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą prostych figur geometrycznych i różnych znaków, stosując odpowiednie metody, narysować długopis. Do dzieła!
Audio
  • Stworek Potworek rysuje długopis/Polskie Radio Dzieciom_19.02.2020.
Audio
  • Stworek Potworek rysuje długopis/Polskie Radio Dzieciom_19.02.2020.

Długopis zaczynamy tworzyć, rysując na kartce spłaszczony, wydłużony prostokąt. W ten sposób stworzymy obudowę długopisu, w której skryty jest jego wkład. Następnie do tego, co już narysowaliśmy, z przodu dołączamy trójkąt. W ten sposób powstanie część, z której wysuwa się wkład. Kolejny krok to kwadracik z tyłu długopisu. Dzięki tej części, wkład można będzie, naciskając ją, wysuwać i wsuwać.
Jeśli chcesz wiedzieć co dalej, posłuchaj audycji i obejrzyj załączone video.

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 19.02.2020
Godzina emisji: 11.45

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach serii "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.

Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


jo

Zobacz także

Czytaj także

Stworek Potworek rysuje stetoskop

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 12:43
W dzisiejszej audycji, w której autorem jest Stworek Potworek uczymy dzieci jak za pomocą niedokończonego kółka, wijącej się linii, a także 2 małych kółeczek narysowanych jedno w drugim, stworzyć najbardziej charakterystyczny przedmiot kojarzony z pracą lekarza. Przedmiot ten służy  do obsłuchiwania pacjentów, głównie klatki piersiowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Stworek Potworek narysował lokomotywę? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 13:00
Stworek Potworek wita wszystkich bardzo serdecznie i zaprasza do wspólnej pracy. Lokomotywę zaczynamy tworzyć ryzując na kartce kolejno dwa małe kółka i jedno duże tuz za nimi. Będą to koła pojazdu szynowego. Ale to jeszcze nie koniec.
rozwiń zwiń