X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Narysuj smoka ze Stworkiem Potworkiem

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 08:00
Jak za pomocą spłaszczonego koła, okularów, dwóch jaj, skrzydeł oraz oczu, rąk i nóg, narysować małego smoczka? Stworek Potworek zaprasza do swojej potworkowej pracowni.
Audio
  • Posłuchaj jak Stworek Potworek narysował małego smoczka/Polskie Radio Dzieciom

Smoczka zaczynamy tworzyć, rysując na kartce spłaszczone koło. W ten sposób narysowaliśmy głowę smoczka. Następnie, poniżej głowy umieszczamy okulary. Będzie to to część tułowia, a potem górne łapy smoczka. Kolejnym zadaniem jest narysowanie dolnych łap. Aby to zrobić, narysuj dwa jajka poniżej okularów. Jak? Stworek Potworek podpowiada.
Posłuchaj załączonej audycji i zobacz video.

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach serii "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. 

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.
Więcej aktywności stacji, znaleźć można na profilu Polskiego Radia Dzieciom na mediach społecznościowych.


jo

Zobacz więcej na temat: grafika
Zobacz także

Czytaj także

Jak Stworek Potworek narysował lokomotywę? [Zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 13:00
Stworek Potworek wita wszystkich bardzo serdecznie i zaprasza do wspólnej pracy. Lokomotywę zaczynamy tworzyć ryzując na kartce kolejno dwa małe kółka i jedno duże tuz za nimi. Będą to koła pojazdu szynowego. Ale to jeszcze nie koniec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stworek Potworek rysuje mrówkę [zobacz video]

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 10:44
Dziś Stworek Potworek nauczy was drodzy słuchacze-rysowacze jak za pomocą trapezu czyli narysowanego klocka, którego nogi się zwężają ku dołowi, kineskopu telewizyjnego na nóżce, łezki oraz oczu, łapek dolnych i górnych oraz czółek narysować mrówkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narysować czarne jagody? [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 12:02
W dzisiejszej audycji Stworek Potworek uczy Was drodzy słuchacze-rysowacze, jak za pomocą kulek większych i mniejszych oraz listków narysować jagodową gałązkę z trzema świeżymi owocami.
rozwiń zwiń