X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak narysować maskę Spidermana? [Zobacz animację]

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 15:00
W audycji "Stworek Potworek" nasz radiowy mistrz rysunku uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak narysować maskę Spidermana. Jak to zrobił?

Maskę Spidermana zaczynamy tworzyć, rysując na kartce papieru coś co kształtem przypomina ludzką twarz. Następnie w twarzy zamieszczamy parę złowrogich oczu. to one będą wypatrywać złoczyńców i bezustannie za nimi świecić. Kolejny krok to ten element, który Spidermana charakteryzuje najbardziej. To pajęcza sieć, której nie może zabraknąć nawet na jego masce. Co dalej? Jak to wszystko narysował Stworek Potworek? Zapraszamy do wysłuchania audycji i śledzenia załączonej animacji, na której  krok po kroku pokazujemy, od czego zacząć i jak narysować maskę Spidermana. 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 14.10.2020
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: zdolności
Zobacz także

Czytaj także

Jak narysować okulary? Lekcja rysunku Stworka Potworka

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 20:15
Stworek Potworek w swojej cyklicznej audycji uczy dzieci podstaw rysunku, pokazując i tłumacząc, jak prostymi kształtami narysować dany przedmiot. Tym razem opowiedział dzieciom, swoim słuchaczom-rysowaczom, jak narysować okulary. Jak to zrobił Stworek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rysujemy kosz na śmieci. Lekcja rysunku Stworka Potworka

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 14:57
Co tydzień, w audycji „Stworek Potworek” nasz radiowy mistrz rysunku uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować nową rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci uczą się jak małymi krokami narysować obraz, który początkowo wydaje się trudny do wykonania. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak narysować kosz na śmieci. Jak to zrobił?
rozwiń zwiń

Czytaj także

ANIMACJA - JAK NARYSOWAĆ HEŁM WIKINGÓW

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 20:20
W dzisiejszej audycji, której autorem jest Stworek Potworek, nasz radiowy mistrz rysunku powiedział Wam drodzy słuchacze-rysowacze jak za pomocą półkola, prostokąta, czubka oraz rogów narysować bojowy hełm wikingów. 
rozwiń zwiń