Polskie Radio Dzieciom

Rysujemy parasol [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 15:43
Podczas swoich lekcji rysunku, Stworek Potworek uczy dzieci jak prostymi kształtami narysować rzecz, przedmiot, roślinkę lub postać. Dzięki jego wskazówkom dzieci zdobywają umiejętność rysowania krok po kroku. Rysunek, który początkowo może wydawać się trudny do wykonania, okazuje się, dzięki tym wskazówkom, całkiem łatwą pracą. W tej audycji Stworek Potworek nauczył dzieci jak za pomocą łuku, zębów, krótkiej kreski i zagiętej długiej narysować parasol.

Tworzenie parasola zaczynamy od narysowania na kartce papieru łuku, którego wypukłość skierowana jest do góry. Następnie półkole u dołu zamykamy zębami. Kolejny krok to uchwyt za który parasol trzymamy. Będzie to zagięta długa kreska. Jak ją narysować i jak zrobił to Stworek? Zapraszamy do wysłuchania audycji i oglądania zamieszczonej animacji.

Posłuchaj
02:48 24.02. Stworek.mp3 Jak narysować parasol?

 

Audycja: Stworek Potworek
Prowadzi: Wojciech Słupiński
Data emisji: 24.02.2021
Godzina: 11.45.

"Stworek Potworek" to cykliczna audycja edukacyjna emitowana w każdą środę około 11.45 w Polskim Radiu Dzieciom. Można jej słuchać w ramach "Co w smoku piszczy".

**

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców.
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.
Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.


jo

Zobacz także