X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Maciej Szajkowski

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 23:55
Propagator muzyki folkowej i kultury etnicznej. Współzałożyciel i członek licznych zespołów polskiej sceny world music/folk (Kapela ze Wsi Warszawa, R.U.T.A., wcześniej Village Kollektiv, Masala) i punk-rockowych (Antidotum). Organizator cykli muzycznych w Państwowym Muzeum Etnograficznym: "Muzyka w Muzeum" i "Jedna Europa, Wiele Kultur - Muzyczny Przegląd Stolic Europejskich". Wiceprezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Sztuki Etnicznej "Transetnika"
Maciej Szajkowski
Maciej SzajkowskiFoto: Filip Miller / fb.com/maciej.szajkowski.1

Wraz z grupą Kapela ze Wsi Warszawa wydał pięć albumów studyjnych oraz płytę z remixami. W 2004 roku po wydaniu albumu "Wykorzenienie" otrzymał nagrodę BBC Radio 3 Awards for World Music w kategorii Newcomer, po czym wraz z zespołem wyruszył w światową trasę koncertową, która objęła m.in. Stany Zjednoczone i Japonię. 

W 2012 roku otrzymał Paszport "Polityki" w dziedzinie muzyki rozrywkowej za pomysły odświeżające polską tradycję w najlepszy z możliwych sposobów, za wyjątkowe łączenie energii muzycznej i ambicji muzykologicznej oraz za odnalezienie poprzez działania zespołu R.U.T.A. ilustracji współczesnych problemów w historycznych tekstach. W 2013 roku nominowany do nagród Instytutu Muzyki i Tańca Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii "Osobowość roku".​

Posłuchaj

119:39 Dzieci_AAC 2021_07_16-23-00-12.mp3 16.07.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 16.07.2021

Godzina emisji: 23.00 - 01.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 23.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Patryk Wroński

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 23:55
Gościem audycji jest raper związany z krakowską sceną hip hopową. Na co dzień tata i muzyk w zespole Spajku i Dziunek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Błażej Gawliński

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 23:55
Czy syn pójdzie w ślady ojca? Czy zostanie perkusistą? Czy w wieku 3 lat można nauczyć się grać na perkusji? Na te i inne pytania odpowie Błażej Gawliński w audycji "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem".
rozwiń zwiń