!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Jan Stokłosa

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2022 09:35
Jan Stokłosa to polski kompozytor, aranżer, wiolonczelista, klawiszowiec, dyrygent i producent muzyczny. Występował na największych festiwalach muzycznych w Polsce, takich jak: Open’er Festival, Męskie Granie, Off Festival, Orange Warsaw Festiwal, Festiwal Muzyki Filmowej, Transatlantyk, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu czy Sopot Festival.
Jan Stokłosa
Jan StokłosaFoto: fb.com/stoklosa.jan

Jan Stokłosa - bratanek Janusza Stokłosy - współpracuje także z wieloma artystami jako muzyk sesyjny. Do tej pory pracował m.in. z Melą Koteluk, Mariką, Smolikiem, Kari, Fismollem, Anią Szarmach, Zakopower, Behemoth, Grażyną Auguścik, Grażyną Łobaszewską, Kasią Stankiewicz i Varius Manx, Gabą Kulką, Julią Marcell, Anną Hawkins, Jerzem Igorem, Skubasem, Januszem Radkiem, Grzechem Piotrowskim, Igorem Przebindowskim, Robertem Janowskim, Jarkiem Wistem, Izą Kowalewską, TGD, Pawłem „Bzimem” Zareckim.

Jest również wiolonczelistą i współzałożycielem kwartetu smyczkowego "Fair Play Quartet", który łączy klasykę z nowoczesnością wykonując muzykę pop na instrumentach smyczkowych. 

W latach 2012–2018 był muzykiem orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Współpracował m.in. z Sinfonią Varsovią, Sinfoniettą Cracovią.

W swojej karierze miał okazję wielokrotnie grać pod batutą wielu wspaniałych dyrygentów – m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Walerija Giergijewa, Jerzego Semkowa, Gabriela Chmury, Jacka Kaspszyka, Antoniego Wita, Andreya Boreyko czy Georga Tchitchinadze. 

Dzisiaj artysta prezentuje "Zawsze i wszędzie" - pierwszy singiel z nowego cyklu Stokłosa Collective Featuring... Utwór "Zawsze i wszędzie" napisany przez Jana Stokłosę do wiersza Zygmunta Krasińskiego, wybitnego polskiego poety epoki romantyzmu jest muzyczną interpretacją miłosnych emocji poety do kochanki - Delfiny Potockiej. Kompozytor ubrał słowa Krasińskiego w mocne rockowe brzmienia z charakterystycznym refrenem „Zawsze i wszędzie” i gitarowymi motywami towarzyszącymi wokalowi. Do premierowego wykonania kompozycji Jan Stoklosa zaprosił wokalistę rockowego o mocnym i charakterystycznym głosie -Łukasza Drapałę, znanego z takich formacji jak Chemia czy Chevy.

Posłuchaj
119:27 Radio Dzieciom 2022_09_02-23-00-03 JMR.mp3 02.09.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 02.09.2022

Godzina emisji: 23.00 - 01.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 23.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Piotr Rubens Rubik

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 09:00
Rubens funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Na co dzień zasila zespół Darii Zawiałow jako gitarzysta. Jest współtwórcą wielu polskich hitów, a jednym z nich jest "Złoto" Mroza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Natalia Moskal

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2022 23:59
Natalia Moskal – wokalistka, tłumaczka literatury, miłośniczka Włoch i włoskiej kultury. Do tej pory ukazały się jej trzy płyty: "Songs of Myself" (2017), "Iłłakowiczówna. Bunt młodości" (2018) oraz "There is a star" (2020). Ten ostatni został szczególnie ciepło przyjęty we Włoszech i zapewnił artystce nagrodę Polki Roku we Włoszech 2021. 
rozwiń zwiń