Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Szymon Pejski i Łukasz Gorczyca

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 23:55
Gośćmi audycji są Szymon Pejski - wokalista, multiinstrumentalista, tata i Łukasz Gorczyca - muzyk, kompozytor, tata.
Szymon Pejski i Łukasz Gorczyca
Szymon Pejski i Łukasz GorczycaFoto: fb.com/szymon.pejski

Szymon Pejski to pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, autor piosenek i tekstów (również do filmów), który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

Po debiucie na KFPP w Opolu przez kilka lat koncertował wspólnie z Jackiem Moore’m w projekcie Gary Moore Tribute Band a od stycznia tego roku jest wokalistą zespołu Chłopcy z Placu Broni. W 2020 r. Ukazała się debiutancka płyta Szymona pt. "Piosenki o miłości" a obecnie artysta pracuje nad drugim solowym krążkiem, którego zwiastunem jest utwór zatytułowany "Koniec". Dzisiaj Szymon prezentuje nową piosenkę "Koniec", singiel zapowiadając drugi w swojej solowej karierze album długogrający.

Piosenka "Koniec" to utwór, z którym każdy mógłby się zidentyfikować na jakimś etapie życia. Opowiada o końcu romantycznej relacji między dwojgiem ludzi, ale jej treść można rozumieć też szerzej, odnosząc się do wielu rzeczy, których koniec jest dla nas trudny. Utwór opowiada też o tym, że czasem ciężko nam ten koniec zaakceptować i próbujemy go wyprzeć - mówi Szymon Pejski o singlu.

Dość przewrotnie "Koniec" jest zaledwie muzycznym początkiem tego, co czeka nas na nadchodzącej płycie Szymona. Za warstwę muzyczną utworu odpowiada Szymon Pejski i Łukasz Gorczyca zaś autorem tekstu i producentem jest sam Szymon. Teledysk do utworu został zrealizowany na ulicach Warszawy i okolic. Wystąpili: Szymon Pejski i Julia Iwańska.

Łukasz Gorczyca pisze i komponuje dla takich artystów jak: No To Co, Marain Lichtman, Vanesa Harbek. Jest pomysłodawcą zespołu A.M.G, który współtworzy z Jackiem Moore’em (synem Gary Moore’a) i Arkiem Kłusowskim. Za jego sprawą pojawił się w projektach specjalnych w Polsce Jack Moore oraz Leon Hendrix (brat Jimi Hendrixa), z którymi zagrał ponad 100 koncertów.

Pracuje również z artystami z kręgu jazzu: Siggy Davis, Krzysztof "Puma" Piasecki, Patsy Gamble (ceniona brytyjska saksofonistka), Jennifer Batten (słynna gitarzystka Michaela Jacksona), z którą koncertuje w Polsce, a na rok 2018 zaplanowana jest ich trasa europejska. W 2014 roku dołączył do zespołu Oversoul (oversoul.pl), z którym nagrał dwie płyty dla Polskiego Radia.

W 2016 ukazała się płyta Gorczyca i Przyjaciele, będąca podsumowaniem dotychczasowej działalności artysty. Na płytę zaproszonych zostało wielu artystów z zagranicy, z którymi Łukasz do tej pory współpracował (m.in. Patsy Gamble, Jennifer Batten, K. Matthews).
Jest pomysłodawcą i promotorem wielu festiwali, warsztatów muzycznych i tras koncertowych (m.in. Galicja Blues Festival – Krosno, Solówka – Nowa Sól, Sztumska Noc Bluesowa).

W większości krajów Europy jak i w Polsce grał w zespołach bluesowych takich artystów jak: Wheatbread Johnson, Rob Tognoni, Wolf Mail, Billy Hamilton, Gwyn Ashton, Griff Hamlin, Chaz de Paolo, Keith Thompson, Khalif Wailin Walter, Andy Egert, Terry Man, Krissy Matthews, Big Gilson, Fernando Noronha, Pete Brown, Alex Rossi.

Posłuchaj
119:56 [DAB]Dzieciom (PCM) 30 grudzień 2022 23_00_03.mp3 30.12.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 30.12.2022

Godzina emisji: 23.00 - 01.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 23.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Piotr Niesłuchowski

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2022 23:55
Niesłuchowski to wokalista, tekściarz, kompozytor i gitarzysta. Z muzyką poznał się bliżej, mając 17 lat. To wtedy dołączył do pierwszego zespołu i od tamtej pory śpiewał w kilku kolejnych z mniejszymi i większymi sukcesami, przez kilka lat grał ze Skubasem, zaśpiewał u boku Natalii Przybysz podczas koncertu MTV Unplugged, miał przyjemność zagrać dziesiątki koncertów, m.in. na Woodstocku. Wystąpił w I edycji The Voice of Poland, gdzie zajął 3. miejsce, co umożliwiło mu napisanie i nagranie piosenki z Anią Dąbrowską. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Tadeusz Seibert

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2022 23:55
Tadeusz Seibert to wokalista i aktor, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej, finalista X edycji programu The Voice of Poland, tata.
rozwiń zwiń