Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Sabina Broda

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 23:55
Sabina Broda to absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, autorka tekstów i producentka muzyczna. W 2017 roku wydała płytę "niewielkość" pod pseudonimem artystycznym sskjegg. W czerwcu 2020 roku ukazała się jej druga płyta – ,"(m)ała".  Dyrektorka szkoły śpiewu – Akademii Dźwięku w Cieszynie. Dba o zdrowe głosy, rehabilituje te poszkodowane głosy, pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi. Zwariowana mama.
Sabina Broda
Sabina BrodaFoto: fb.com/sabinkabrodzinka

Jej zespół sskjegg to wyjątkowe brzmienie muzyczne, w którym nie brakuje jazzowych odniesień i oryginalnego podejścia do muzyki popularnej. Analogowe brzmienia rodem z lat 80 w połączeniu z oddechem nowoczesności to kolejne dwa określenia doskonale wpisujące się w gatunek, który tworzy duet. Za enigmatycznym zlepkiem liter kryją się Sabina Broda oraz Korneliusz Flisiak.

sskjegg to jednak przede wszystkim dźwięki, emocje i magia. Zespół ubiera historie w słowa i melodię. Ich muzyka to spora dawka elektroniki z delikatnym wokalem, a wszystko to okraszone dosadnym tekstem, który wwierca się w głowy słuchaczy.

Posłuchaj
58:56 Radio Dzieciom 2023_02_10-22-00-16_JMR_SBRODA.mp3 Sabina Broda (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 10.02.2023

Godzina emisji: 22.00 - 23.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 22.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Dominika Barabas

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 23:55
Kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów, producentka, multiinstrumentalistka i wokalistka. Właśnie ukazał się jej nowy krążek - "Psia Mać" - bezsprzecznie najdojrzalszy album artystki, zarówno pod względem brzmieniowym, jak i tekstowym. Spójny, dopieszczony muzycznie w najdrobniejszym szczególe, i całkowicie nieprzewidywalny..
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Marcin Pendowski

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 23:55
Marcin Pendowski jest jednym z najlepszych polskich basistów, którego oryginalny funkujący styl gry jest naznaczony wieloletnim scenicznym doświadczeniem. Przed laty jako członek gotyckiej formacji Artrosis doczekał się dwukrotnej nominacji do nagrody Fryderyka, a w kwietniu br. światło dzienne ujrzał jego solowy album zatytułowany "Pendofsky".
rozwiń zwiń