Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Emilia Pawłowska

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2023 23:30
Emilia ma na koncie płytę "Niebo nad jeziorem" - To historie opowiadane wierszami dwóch, związanych z Krajną poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej, na który składają się melodyjne piosenki, dotykające doświadczeń każdego z nas. Pełne akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o jakość, których zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk - współtwórca albumu, ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny.
Emilia Pawłowska
Emilia Pawłowska Foto: fb.com/EmiliaPawlowskaMusic

Materiał muzyczny zawarty w programie jest bardzo zróżnicowany lecz oscyluje m.in. wokół jazzu, popu, bosanovy i muzyki etnicznej. Wynika to z fascynacji różnymi stylami muzycznymi samej Emilii Pawłowskiej, a także pozostałych muzyków, którzy mieli swój wpływ na ten projekt.

Dzięki temu, w muzyce, zawarta jest cała paleta emocji, a refleksje zawarte w tekstach poetek, poruszają słuchacza i kierują jego uwagę na ponadczasowe wartości.

Emilia Pawłowska to wokalistka i autorka piosenek pochodząca z okolic Więcborka w województwie kujawsko-pomorskim, mama trzech synów.

Posłuchaj
59:12 Radio_Dzieciom 2023_04_14-22-00-50.mp3 (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

* * * 

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 14.04.2023

Godzina emisji: 22.00 - 23.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 22.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Mateusz Deredas

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 23:30
Gościem audycji był Mateusz Deredas - tata, muzyk, basista zespołu Reggaeside - formacji poruszającej się w klimatach reggae, ska, rock z elementami funky i nutką popu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Barbara Wrońska

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2023 23:30
Barbara Wrońska to wokalistka, kompozytorka i jedna z lepszych autorek tekstów na polskiej scenie muzycznej. Także aranżerka i producentka muzyczna. Multiinstrumentalistka z naciskiem na skrzypce i pianino. Pochodzi z muzycznej rodziny.
rozwiń zwiń