Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Michał Kowalonek

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 23:30
Wokalista i muzyk. Urodzony na chwilę przed wakacjami - 29 czerwca 1979 roku. Korzeniami z Rakoniewic Poznaniak obecnie mieszkający w Puszczykowie.
Michał Kowalonek
Michał KowalonekFoto: Michał Kowalonek / fb.com

Michał Kowalonek - otwarty na świat, ludzi i szeroko pojętą MUZYKĘ, nie pozostając obojętny na inne dziedziny Sztuki. Kompozytor, autor tekstów i wokalista w zespołach - Myslovitz, Snowman, Lumikulu. Tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych i do szuflady. Prowadził Stowarzyszenie artystów Enter Art, którego głównym celem jest szerzenie edukacji poprzez sztukę wsród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Koncertował miedzy innymi w Nowym Jorku, Memphies, Chicago, Londynie, Paryżu, Berlinie na jednej scenie z takimi artystami jak Lenny Kravitz, Hozier, Archive etc. Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły.

Posłuchaj
59:48 Radio_Dzieciom 2023_04_28-22-00-05.mp3 Michał Kowalonek (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 28.04.2023

Godzina emisji: 22.00 - 23.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 22.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Emilia Pawłowska

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2023 23:30
Emilia ma na koncie płytę "Niebo nad jeziorem" - To historie opowiadane wierszami dwóch, związanych z Krajną poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej, na który składają się melodyjne piosenki, dotykające doświadczeń każdego z nas. Pełne akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o jakość, których zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk - współtwórca albumu, ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Łukasz Kuc

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 23:30
Gościem audycji był Łukasz Kuc - autor piosenek, tata. Beksa, czyli Łukasz Kuc, to wokalista i muzyk pochodzący z Warszawy. Tworzy rockowe, popowe piosenki i gra na gitarze. 
rozwiń zwiń