Polskie Radio Dzieciom

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Karolina Sienkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2023 23:30
Gościem audycji będzie Karolina Sienkiewicz - skrzypaczka, kompozytorka, mama. Karolina wraz z Agatą Gałach tworzy zespół Jaśmin.
Karolina Sienkiewicz
Karolina SienkiewiczFoto: fb.com/jasminzespol

Jaśmin to subtelna muzyka elektroniczna połączona z klasycznym instrumentarium, takim jak skrzypce, altówka i skrzypce elektryczne. Jaśminowe piosenki mają ciekawą harmonię, a nowoczesne brzmienia elektroniczne przeplatają się tu z różnymi barwami głosu Agaty, stąd kojarzą się z muzyką takich zespołów jak Mikromusic, czy Tęskno.

Za teksty piosenek odpowiedzialni są: Jacek Wasilewski, Grzegorz Paczkowski i Marek Sochacki. To teksty o kobietach, ich sile i największych obawach, o globalnym ociepleniu i walce z samym sobą oraz odwadze w spełnianiu swoich marzeń i życia w zgodzie z naturą.

Artystki mają już na swoim koncie płytę "Katapulty", wydaną pod nazwiskiem Agaty Gałach. To właśnie ona i jej ciepłe przyjęcie dały impuls dziewczynom do stworzenia nowego zespołu. I tak pojawił się Jaśmin.

Posłuchaj
58:30 Radio_Dzieciom 2023_05_05-22-00-34.mp3 Karolina Sienkiewicz (Polskie Radio Dzieciom / Jestem muzykiem. Jestem rodzicem)

Zapraszamy w każdy piątek o 22.00

Audycję prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 05.05.2023

Godzina emisji: 22.00 - 23.00

Premierowa audycja z cyklu Audycja "Jestem muzykiem. Jestem rodzicem"  w każdy piątek o godz. 22.00. 

Audycja w ramach cyklu "Muzyka dla rodzica".

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Emilia Pawłowska

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2023 23:30
Emilia ma na koncie płytę "Niebo nad jeziorem" - To historie opowiadane wierszami dwóch, związanych z Krajną poetek Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej, na który składają się melodyjne piosenki, dotykające doświadczeń każdego z nas. Pełne akustycznych, naturalnych, szlachetnych brzmień o jakość, których zadbał aranżacyjnie Adam Lemańczyk - współtwórca albumu, ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jestem rodzicem. Jestem muzykiem". Michał Kowalonek

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2023 23:30
Wokalista i muzyk. Urodzony na chwilę przed wakacjami - 29 czerwca 1979 roku. Korzeniami z Rakoniewic Poznaniak obecnie mieszkający w Puszczykowie.
rozwiń zwiń