X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Karate. Sztuka walki gołymi rękami

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 13:28
Karate to japońska sztuka walki o dużej tradycji, która wpływa nie tylko na sprawność fizyczną, ale też mentalność sportowców. Treningi uczą koncentracji, znajomości swojego ciała i pomagają zbudować pewność siebie. Aby dowiedzieć się więcej na temat karate, Myszka Fela postanawia porozmawiać z Amelką i Kaliną, pasjonatkami tej dyscypliny sportowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Z archiwum prywatnego Ewy Gorzelak

Charakterystyczne dla tej sztuki walki są pasy o różnych kolorach, które oznaczają inny stopień zaawansowania. Aby przejść poziom wyżej należy zdać odpowiedni egzamin. Polega on np. na zrobieniu szpagatu lub ułożeniu rąk w odpowiedni sposób, aby zablokować cios. Ponadto osoby trenujące karate muszą złożyć specjalną przysięgę, poprzez którą zobowiązują się do pokonywania swoich słabości i dążenia do osiągnięcia celu.

Posłuchaj
58:56 2021_03_23 11_00_00_RadioDzieciom_Myszka_Fela_Reporterka.mp3 Myszka Fela Reporterka 23 marca godz. 11:00

Podczas treningów każdy sportowiec ćwiczy w specjalnym stroju do karate, zwanym kimono. Zajęcia rozpoczynają się od ukłonu, którego celem jest okazanie szacunku przeciwnikowi, a treningi odbywają się pod okiem senseia, czyli nauczyciela, mistrza. Żeby mieć pewność, że podczas wykonywania ruchów nikomu nie stanie się krzywda, sportowcy zakładają specjalne ochraniacze na ręce i nogi.

Karate nazywa się również sztuką walki "gołymi rękami", ponieważ odbywa się ona bez użycia broni. Ta dyscyplina sportowa to nie tylko rodzaj aktywności fizycznej, ale także sposób na odnalezienie wewnętrznej równowagi. Aby dowiedzieć się jak to zrobić, trzeba wykazać się cierpliwością i samodyscypliną.

Audycja: Myszka Fela Reporterka 
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 23.03.2021.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą Reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…

**
Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: Myszka Fela mysz
Zobacz także

Czytaj także

Mysza Fela poznaje świat książek

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 22:33
Poznajcie Bruna. Bruno uwielbia czytać książki i bardzo przywiązuje się do książkowych bohaterów więc zdecydowanie wybiera kilkutomowe sagi, a nie zamkniętą w jednej książce powieść. We wtorkowej audycji Myszce Feli opowiedział o tym, jak nauczył się czytać, i jak to się stało, że czytanie przerodziło się w jego wielkie hobby bez którego nie wyobraża sobie życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taniec na lodzie od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 12:41
Chyba każdy z nas wie jak trudne bywa utrzymanie równowagi idąc po oblodzonej drodze. Są jednak osoby, które na lodzie potrafią nie tylko jeździć, ale też tańczyć i robią to z pełną gracją. Piękno i delikatność ruchów sprawiają, że nie można oprzeć się wrażeniu, iż towarzyszy temu pewna magia. Mowa oczywiście o łyżwiarstwie figurowym, o którym Myszce Feli opowiedziała Nikola, łyżwiarka, która pomimo młodego wieku może pochwalić się już wieloma nagrodami.
rozwiń zwiń