!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Taniec na lodzie od najmłodszych lat

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 12:41
Chyba każdy z nas wie jak trudne bywa utrzymanie równowagi idąc po oblodzonej drodze. Są jednak osoby, które na lodzie potrafią nie tylko jeździć, ale też tańczyć i robią to z pełną gracją. Piękno i delikatność ruchów sprawiają, że nie można oprzeć się wrażeniu, iż towarzyszy temu pewna magia. Mowa oczywiście o łyżwiarstwie figurowym, o którym Myszce Feli opowiedziała Nikola, łyżwiarka, która pomimo młodego wieku może pochwalić się już wieloma nagrodami.
Nikola - młoda łyżwiarka, gość Myszki Feli w Polskim Radiu Dzieciom
Nikola - młoda łyżwiarka, gość Myszki Feli w Polskim Radiu DzieciomFoto: Z archiwum prywatnego gościa audycji

Łyżwiarstwo figurowe zalicza się do sportów zimowych igrzysk olimpijskich. Chociaż wydawać by się mogło, że uprawia się go sezonowo, łyżwiarze trenują przez cały rok. Jest to konieczne, aby nieustannie polepszać swoje umiejętności i osiągnąć zamierzone sukcesy. Wymaga to od sportowców dużej obowiązkowości i dyscypliny, gdyż nierzadko zdarza się, że treningi odbywają się po kilka razy w ciągu każdego dnia, a zaczynać się już mogą od 6:00 rano.

Jazdę na łyżwach powinno się rozpocząć od nauki utrzymania równowagi na lodzie, co może być trudne ze względu na płozy, czyli ostrza łyżew na których się jeździ. Na pierwszych lekcjach można wykorzystać lodowy chodzik, dzięki czemu osoba będzie mogła czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Posłuchaj
59:29 2021_03_16 10_59_50_RadioDzieciom_Myszka_Fela_Reporterka.mp3 Myszka Fela Reporterka w rozmowie z Nikolą, młodą łyżwiarką_16 marca godz. 11:00

Gdy opanuje się hamowanie i jazdę po okręgu można przejść do nauki figur. Jako że łyżwiarstwo figurowe to sport wykonywany solo, w parze lub zespole,  widzowie mogą podziwiać cały wachlarz ruchów i akrobacji. Do najbardziej znanych figur zalicza się m.in. piruety, ale także skoki wyrzucane bądź podnoszenia.

Nie bez powodu ten sport nazywany jest tańcem na lodzie. Sportowcy muszą mieć dobrze skoordynowane i wygimnastykowane ciało, a także idealne wyczucie rytmu. Aby to osiągnąć często chodzą na dodatkowe lekcje baletu. Pomimo że łyżwiarstwo figurowe to bardzo ciężka praca, lata wyrzeczeń przestają mieć znaczenie, kiedy widać ile radości i piękna może ono dać.   

Audycja: Myszka Fela Reporterka 
Prowadzi: Ewa Gorzelak
Data audycji: 16.03.2021.
Godzina: 11.00

Myszka Fela Reporterka w każdy wtorek na antenie Polskiego Radia Dzieciom od 11.00 do 12.00.

O audycji: Poznajcie Myszkę Felę. Może i jest mała, ale wszędzie jej pełno. Odkąd pierwszy raz zetknęła się z radiem, marzyła że kiedyś też zostanie reporterką! I wiecie co? Marzenia się spełniają!!! Fela jest gotowa do wielu poświęceń, aby poznać dziecięcy świat, dziecięce pasje i zainteresowania. Niejednokrotnie wpada przez to w tarapaty. Ale wychodząc z założenia, że nic w życiu nie dzieje się przypadkiem, każda nawet najdziwniejsza przygoda naprowadza ją na trop dziecka mogącego poszerzyć jej i słuchaczy wiedzę o przeróżnych dziecięcych hobby!

Zanurzcie się w ten świat razem z Felą Reporterką - może przy okazji sami odkryjecie własne marzenia…

**
Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Zobacz także
Czytaj także

"Myszka Fela Reporterka". Zabawy na białym puchu

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 11:00
Myszka Fela nie przepada za śniegiem. Jest dla niej zbyt zimny i mokry. Czy zmieniła zdanie po rozmowie z Julką i Kingą? Dziewczynki opowiedziały jej o tym, jak wspaniale można bawić się zimą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Myszka Fela poznaje plan filmowy

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 15:05
Myszka Fela poprzez połączenie znalezionego dziecięcego buta z kamieniem teleportacji wyruszyła na poszukiwanie swojego Kopciuszka. Znalazła go w garderobie na planie serialu Tatuskowie. Okazała się nim być Basia Tkaczow. Dziewczynka ma dopiero 6 lat, a już wystąpiła w wielu reklamach oraz zagrała jedną z głównych dziecięcych ról w telewizyjnym serialu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczny świat Alicji

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 19:00
Alicja pochodzi z muzykalnej rodziny i niewątpliwie sama posiada talent muzyczny. Choć ma dopiero 6 lat już potrafi zagrać przeróżne utwory na pianinie oraz ubłagała rodziców aby kupli jej ukulele. Uczy się na nim grać za pomocą aplikacji zainstalowanej na tablecie. Ale na tym nie koniec. Dom Ali jest rozmuzykowany. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mysza Fela poznaje świat książek

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 22:33
Poznajcie Bruna. Bruno uwielbia czytać książki i bardzo przywiązuje się do książkowych bohaterów więc zdecydowanie wybiera kilkutomowe sagi, a nie zamkniętą w jednej książce powieść. We wtorkowej audycji Myszce Feli opowiedział o tym, jak nauczył się czytać, i jak to się stało, że czytanie przerodziło się w jego wielkie hobby bez którego nie wyobraża sobie życia.
rozwiń zwiń