Polskie Radio
Section05
Myszka Fela

Wakacje w krainie czarodziejów. Półkolonie tematyczne

Jednym z atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu w wakacje jest wzięcie udziału w półkoloniach. Dzięki zorganizowanym zajęciom grupowym rodzice mogą spokojnie pracować, a maluchy nawiązywać nowe znajomości. O tym, co można robić w trakcie takich spotkań Myszka Fela Reporterka porozmawiała z uczestniczkami tematycznych półkolonii, które nawiązywały do Harrego Pottera.
Zobacz więcej na temat:  Myszka Fela rozrywka DAB+ wakacje

Wakacyjny obóz na wsi

Okres letni to dobry moment, aby przybliżyć się do natury i przeżyć radosne chwile na świeżym powietrzu. Ze względu na to niektórzy decydują się na wyjechanie z miasta i spędzenie chociaż kilku wakacyjnych dni na wsi, w towarzystwie rodziny i znajomych. Co w takim miejscu można robić wiedzą już Maja i Mira, o czym opowiedziały w rozmowie z wylegującą się na trawce i wygrzewającą w słońcu Myszką Felą Reporterką.
Zobacz więcej na temat:  Myszka Fela czas wolny radio dla dzieci

Jeśli chce się mieć własnego konia... [POSŁUCHAJ]

Czasami zamiłowanie do danego zwierzęcia jest tak duże, że naszym największym marzeniem jest posiadanie jednego. Swoim własnym koniem może cieszyć się już Zosia, o którym opowiedziała Myszce Feli Reporterce. Kiedy kupuje się konia, często jego imię jest już wybrane przez poprzedniego właściciela. Co więcej zaczyna się ono na pierwszą literę imienia żeńskich przodków od strony mamy, których znaleźć można na specjalnej aplikacji.
Zobacz więcej na temat:  Myszka Fela radio dla dzieci DAB+ konie

Nowa dyscyplina sportowa dla dzieci uwielbiających konie

Coraz większą popularność wśród dzieci zdobywa nowa dyscyplina sportowa jaką jest hobby horse. Polega ona na tym, że zawodnicy jeżdżą i skaczą na specjalnych kukiełkach zrobionych z kija i przymocowanej do niego uszytej głowy konia. Można je kupić w internecie lub zrobić samemu przy użyciu produktów z pasmanterii. Co więcej, jak w każdym sporcie, tak i w tej dyscyplinie odbywają się zawody różnego rodzaju, podczas których uczestnicy rywalizują np. w kłusowaniu lub skokach przez przeszkody.
Zobacz więcej na temat:  Myszka Fela

Jak wygląda życie z rodzeństwem?

Życie z rodzeństwem jest pełne wrażeń, o czym przekonała się Myszka Fela Reporterka, która porozmawiała z 4 siostrami. Jak się okazało, z taką liczbą dziewczynek w domu nigdy nie jest nudno i chociaż czasami może brakować prywatności, uczą się one dzielić nie tylko przestrzeń, ale też np. przybory szkolne. Pomimo że łączą je więzy krwi, siostry mają różne zainteresowania.
Zobacz więcej na temat:  dzieci Myszka Fela radio dla dzieci DAB+