X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 21:47
Gdy mama Poli i Bułeczki trafia na kilka miesięcy do szpitala, życie dziewczynek bardzo się zmienia. Zapracowany, często wyjeżdżający służbowo tata nie może im poświęcić zbyt wiele czasu, muszą więc stać się bardziej samodzielne, szczególnie rozsądna i odpowiedzialna Pola, która opiekuje się roztargnioną i beztroską młodszą siostrą.
Wiłka smocza dziewczynka Antoniny Kasprzak
"Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny KasprzakFoto: mat. prasowy

Posłuchaj
05:38 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 1. "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 1.

Posłuchaj
05:16 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 2. "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 2.

  


Posłuchaj
04:43 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 3.mp3 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 3.

Posłuchaj
05:33 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 4. "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 4.

  


Posłuchaj
04:51 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 5.mp3 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 5.

Posłuchaj
05:22 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 6. "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 6.

Posłuchaj
05:23 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 7. "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 7.

   

Posłuchaj

04:55 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 8.mp3 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 8.

Posłuchaj
05:12 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 9. "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 9.

  

Posłuchaj

04:58 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 10.mp3 "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak. Czyta Dominika Kluźniak. Cz. 10.

 

Pola i Bułeczka natrafiają na trop dziwnej dziewczynki, zamkniętej w domu przez surową matkę. Ukrywa ona pewną tajemnicę, należy bowiem nie do gatunku ludzi, ale tajemniczych, smoczych istot - Wił. Kochająca, ale apodyktyczna matka-smoczyca pragnie, by córka zrealizowała jej plany i ambicje, nie licząc się z uczuciami dziewczynki. Poli, Bułeczce i tajemniczej Wiłce udaje się jednak rozwiązać problemy, z którymi dorośli w obydwu rodzinach nie umieli sobie dać rady.

Gdy mama Poli i Bułeczki trafia na kilka miesięcy do szpitala, życie dziewczynek bardzo się zmienia. Zapracowany, często wyjeżdżający służbowo tata nie może im poświęcić zbyt wiele czasu, muszą więc stać się bardziej samodzielne, szczególnie rozsądna i odpowiedzialna Pola, która opiekuje się roztargnioną i beztroską młodszą siostrą. Pola i Bułeczka natrafiają na trop dziwnej dziewczynki, zamkniętej w domu przez surową matkę. Ukrywa ona pewną tajemnicę, należy bowiem nie do gatunku ludzi, ale tajemniczych, smoczych istot - Wił. Kochająca, ale apodyktyczna matka-smoczyca pragnie, by córka zrealizowała jej plany i ambicje, nie licząc się z uczuciami dziewczynki. Poli, Bułeczce i tajemniczej Wiłce udaje się jednak rozwiązać problemy, z którymi dorośli w obu rodzinach nie umieli sobie dać rady.

Wybrane fragmenty audiobooka "Wiłka smocza dziewczynka" Antoniny Kasprzak czyta Dominika Kluźniak. Audiobook wydało Wydawnictwo Bis.

Zobacz więcej na temat: dzieci nasza powieść
Zobacz także

Czytaj także

Katarzyna Wierzbicka "Elf do zadań specjalnych"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 20:10
Rozpoczęło się odliczanie do świąt! W wiosce świętego Mikołaja trwają już przygotowania. Odbieranie listów, produkcja zabawek, pakowanie, przygotowanie sań i… sprawdzanie poziomu grzeczności dzieci. Pracowite elfy uwijają się, by zdążyć ze wszystkim i by tegoroczne święta były naprawdę idealne. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do krainy czarów": Peter Bunzl "Ciastka, żołędzie i melasa"

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2020 15:54
W tym roku pod naszą redakcyjną choinką znalazła się książka pt. "Powrót do krainy czarów" inspirowana przygodami Alicji stworzonej, jak pamiętacie, przez Lewisa Carrolla. Są to opowieści różnych autorów, którzy postanowili dodać coś od siebie. Dzielimy się z Wami tym prezentem. 
rozwiń zwiń