Polskie Radio Dzieciom

Dzień bez Śmiecenia. Czy jeden Dzień może zmienić cały rok? Zapraszamy na Radiowe figliki Kulfona i Moniki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2024 14:00
W Dzień bez Śmiecenia Kulfon i Monika zastanowią się nad tym, jak nie zostawiać śmieci gdzie popadnie, jak ograniczyć ilość produkowanych odpadów i na czym polega recykling. Czy możemy zmniejszyć ilość śmieci na Ziemi? Odpowiedź w audycji Radiowe figliki Kulfona i Moniki.
Kulfon i Monika zachęcają do sprzątania lasów, łąk oraz plaż
Kulfon i Monika zachęcają do sprzątania lasów, łąk oraz plażFoto: Sorapop Udomsri/Shutterstock
Każdy z nas ma wpływ na postawy innych ludzi. Jeśli wybieramy się na plaże czy w góry musimy pamiętać o tym, aby po sobie posprzątać, wówczas być może zrobią to też inni. 
Już 11 maja startuje 18. edycja Dnia Bez Śmiecenia. Czy jeden Dzień może zmienić cały rok i czy dzieci mają wpływ na to, aby na świecie było mniej śmieci? O tym porozmawiają Kulfon i Monika w swojej popołudniowej audycji.
Zapraszamy już w sobotę 11 maja o godz. 13.00.

Audycja: Radiowe figliki Kulfona i Moniki 

Prowadzi: Mirosław Wieprzewski i Zbigniew Poręcki 

Data emisji: 11.05.2024

Godzina emisji: 13:00

Audycja "Radiowe figliki Kulfona i Moniki" w niedzielę o godz. 13.00 - 14.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także