Polskie Radio Dzieciom

"KAJKO KOKOSZ" JANUSZ CHRISTA

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2022 10:10
Czwartą książką tygodnia w Polskim Radiu Dzieciom był "Kajko i Kokosz. Szkoła Latania". Nieopodal Mirmiłowa własną warownię zbudowali niegodni miana rycerzy okrutni Zbójcerze, których wodza, Krwawego Hegemona, najbardziej złościło, kiedy słyszał, że nie ma poczucia humoru.
Kajko i Kokosz. Sztuka latania Janusz Christa, Wydawnictwo Egmont
"Kajko i Kokosz. Sztuka latania" Janusz Christa, Wydawnictwo EgmontFoto: mat. promocyjne

Pewnego dnia postanowił zdobyć gród kasztelana Mirmiła, a atak rozpocząć od opanowania Klubo-Gospody, aby tym posunięciem szybko złamać ducha obrońców. Dzięki Kajkowi i Kokoszowi szturm zostaje odparty, dlatego Hegemon wymyśla sposób na pozbycie się obu wojów z grodu. Namawia kasztelana, aby ten spełnił swe największe marzenie i wraz z przybocznymi wyruszył na Łysą Górę znajdującą się w kraju Omsów, gdzie czarownice nauczą go latać.

Wakacje – czas odpoczynku, relaksu, twórczej zabawy to wprost wymarzona przestrzeń by wypełnić ją ciekawą literaturą. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 9.15 w audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom, prezentowana jest zagadka związana z tajemniczą "Książką tygodnia". Cykl zachęca do sięgania po ciekawe książki w czasie wakacji.

To zabawa, która polega na odgadnięciu tytułu książki. Kluczem są dźwiękowe zagadki niejednokrotnie łączące literaturę ze światem filmu i teatru.

Zagadki bywają dość nieoczywiste więc czasem trzeba się naprawdę wysilić, aby ją odgadnąć. Nie ma jednak, dla słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom takich zagadek, których dzieci nie odgadną, dlatego zachęcamy do zabawy i dzielenia się swoimi propozycjami. Wszystkie wskazówki dotyczące "Książki tygodnia" znaleźć można na stronie audycji "Książka tygodnia"

Rozwiązanie zagadki tygodnia w każdy piątek o 9.15.

Słuchacze przez całe wakacje mają także możliwość współtworzenia literackiego kącika. Każdego dnia czekamy na książkowe rekomendacje. Mogą one przybrać formę recenzji zaprezentowanej w formie pisemnej lub nagrania. Liczymy na wymianę myśli i literackie podpowiedzi​. 

Nagrody czekają! Otrzymuje ją ten słuchacz, który w piątek o godz. 9.15 dodzwoni się do studia jako pierwszy i udzieli prawidłowej odpowiedzi.
Zapraszamy do zabawy literackiej z PRD!

Więcej:
"KOCIA SZAJKA I UCHO RÓŻOWEGO JELENIA" Agata Romaniuk
"SPOSÓB NA ELFA". MARCIN PAŁASZ
"KAPELUSZ ZA STO TYSIĘCY". ADAM BAHDAJ

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

---> SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM <---

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali!

 


Zobacz także
Czytaj także

"KAPELUSZ ZA STO TYSIĘCY". ADAM BAHDAJ

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 10:10
"Oficjalnie jestem Krystyna Cuchowska, lecz koledzy nazywają mnie – Dziewiątka. Morowo, co? Byłam bowiem szefem gangu (…) i ośmiu starszych ode mnie szczeniaków słuchało mnie jak własnej matki".   
rozwiń zwiń
Czytaj także

"SPOSÓB NA ELFA". MARCIN PAŁASZ

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2022 10:15
Nigdy nie miałem psa, nie wiedziałem więc, jak to jest. Kiedy jednak zobaczyłem wesoły pysk Elfa na zdjęciu – zakochałem się w nim od pierwszej chwili! Okazało się, że pies to mnóstwo czułości, przezabawnych sytuacji i miłość na całe życie! Oraz kilka niezłych przygód. Zresztą, sami przeczytajcie! 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"KOCIA SZAJKA I UCHO RÓŻOWEGO JELENIA" AGATA ROMANIUK

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2022 10:10
W drugiej części kocich przygód - w "Kociej  Szajce i uchu różowego jelenia" - nie o śledzie chodzi jak to miało miejsce w części pierwszej "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi". Otóż pewnego dnia w Cieszynie nieznany sprawca utrącił kamieniem ucho różowego jelenia! Kto to zrobił i dlaczego? W rozwiązaniu zagadki pomaga kocia szajka - za śledztwo, pod wodzą Komandosa, zabierają się Lola i Poziomka, dwie przebojowe kotki. Czy poradzą sobie z rozwiązaniem zagadki?
rozwiń zwiń