Polskie Radio Dzieciom

Matylda Czarnota z kanału "Świat Matyldy". Rozmowa z młodą influencerką

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 15:00
Matylda Czarnota jest 13-letnią influencerką, bohaterką kanału familijnego "Świat Matyldy", który założyła i prowadzi wraz z rodzicami i siostrą. Na swoim kanale i w mediach społecznościowych pokazuje swoje życie, nastoletnie rozterki i wspaniałe podróże. Oprócz prowadzenia kanału na YouTube, który nasza bohaterka prowadzi od 6 roku życia, Matylda gra również w reklamach i teatrze. 

Kanał Matyldy istnieje od 2015 roku, a przygodę z nim rozpoczęła od nagrywania filmików w towarzystwie swojego kota. Z pewnym obyciem przed kamerą, które zdobyła nagrywając na YouTube, udała się na casting do programu telewizyjnego. Jak wspominała na antenie Polskiego Radia Dzieciom, powiedziała wówczas o swoim glonojadzie, który właśnie tego dnia wyskoczył z akwarium i tak urzekła jury swoją opowieścią, że dostała się do programu, gdzie śpiewała, mówiła wierszyki i zabawiała publiczność swoim poczuciem humoru. Od tego czasu kanał Matyldy zaczął zyskiwać coraz większą popularność. Obecnie publikowane przez nią treści sięgają miliona wyświetleń. – To takie moje małe marzenie, które się spełniło na tym kanale – mówiła w Gwiazdozbiorze. 

Posłuchaj
60:07 2023_02_05 15_00_09_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Rozmowa z Matyldą Czarnotą_Gwiazdozbiór 5.02.2023

Niektóre filmiki Matylda tworzy spontanicznie, inne powstają według wcześniej przygotowanego scenariusza. Prowadzenie kanału pochłania dużo czasu, ale nastolatka stara się godzić wymyślanie i nagrywanie filmików z nauką. – Jestem osobą, która lubi rozplanowywać sobie różne rzeczy i to mi pomaga w organizacji całego dnia, ale czasem jestem też spontaniczna – powiedziała. Jest to dla niej jeden ze sposobów na spędzanie czasu poza szkołą.  

Swoją przyszłość Matylda Czarnota wiąże z kierunkami artystycznymi. – Chciałabym iść w kierunku teatralnym, interesuje mnie aktorstwo – wyznała. Jak zdradziła, jej marzeniem na bliską przyszłość jest zagranie w filmie - Przez głowę coraz częściej przechodzi mi też reżyseria – dodała gwiazda tygodnia.

Cała rozmowa z Matyldą Czarnotą znajduje się w audycji załączonej poniżej.
Zapraszamy do wysłuchania!

Audycja: Gwiazdozbiór
Prowadzi: Marta Powałowska
Gość: Matylda Czarnota – influencerka, twórczyni, aktorka
Data emisji: 05.02.2023
Godzina emisji: 15:00

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne - chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych i na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 

Zobacz także