Polskie Radio
Section05
piosenki dla dzieci

Roxie Węgiel o roli jurora w konkursie talentów PR Dzieciom

W wywiadzie udzielonym dla Polskiego Radia Dzieciom Roksana Węgiel opowiedziała o swoim doświadczeniu bycia jurorem w II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. - Nie wiem, jak uda nam się wybrać dwudziestkę spośród tylu przecudownych występów. Każdy uczestnik w edycji tego konkursu jest wyjątkowy i każdy zachwyca na swój sposób – zaznaczyła Roksana.
Zobacz więcej na temat:  piosenki dla dzieci DAB+

Muzyka w sztuce baletowej

W sztuce baletowej główną część stanowi taniec, natomiast muzyka jest jego tłem oraz nieodłącznym elementem dzieła scenicznego. Na deskach teatru widzowie obserwują występy solistów grających główne role, a także pozostałe osoby z zespołu tanecznego. Jeden z najsłynniejszych baletów opowiada historię Don Kichota, szlachcica, który postanowił podróżować po świecie w towarzystwie giermka oraz bronić dobra i honoru.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże balet taniec radio dla dzieci piosenki dla dzieci

Zakończył się rok szkolny! Wracamy do letniej ramówki PRD

Koniec roku szkolnego to zazwyczaj bardzo radosny moment dla uczniów i przedszkolaków, którzy żegnają się z edukacją na 8 tygodni. Ten kończący się rok szkolny był czasem innym od pozostałych, ale i ten ma swój szczęśliwy finał! Zakończenie!! Tego dnia, w Polskim Radiu Dzieciom nie zabrakło rozmów z uczniami i przedszkolakami, o tym w jaki sposób przebiegały uroczystości. Był to także ostatni dzień szkolnej ramówki stacji. Od soboty obowiązuje letni plan emisji audycji nadawanych dla dzieci i rodziców. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci piosenki dla dzieci edukacja

Wyjątkowy koncert młodych artystów [ZOBACZ WIDEO]

Z okazji święta swoich słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy koncert, podczas którego można było usłyszeć artystów doskonale znanych z anteny stacji. Wystąpili: Eryk Waszczuk, AniKa Dąbrowska, Ala i Ola Tracz oraz Olek Klembalski. Transmisja koncertu odbyła się na antenie Polskiego Radia Dzieciom 1 czerwca. Można było także oglądać streaming wideo na stronie internetowej, Facebooku, a także na kanale YT Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  dzień dziecka radio dla dzieci piosenki dla dzieci W POLSKIM RADIU DAB+ edukacja koncerty w Polskim Radiu Polskie radio korpo

Proszę, dziękuję, przepraszam. ABC savoir-vivre

W "Podwieczorku z Filipem i Lepoldem" zwierzaki porozmawiały z Marzeną Nowicką z Akademii Montemarco o istniejących zasadach określających kulturę osobistą. Jedna z nich mówi, że młodsi powinni pierwsi przywitać się z osobami starszymi. Jednak w przypadku podawania ręki, inicjuje to człowiek, który ma więcej lat. Za zachowanie niegrzeczne uważa się także przerywanie dorosłym, a także wychodzenie bez pożegnania. Kiedy pierwszy raz idziemy do domu kolegi lub koleżanki, ich zadaniem jest to, aby nas przedstawić rodzicom.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem Lew i Królik w PRD radio dla dzieci piosenki dla dzieci DAB+

Na jaki film z dzieckiem do kina?

Nadszedł długo wyczekiwany moment, kiedy możemy udać się całą rodziną do kina. Z racji tego, że repertuar produkcji dla dzieci i filmów familijnych powoli się poszerza, Maciej Jakubczyk opowiedział w 'Podwieczorku z Filipem i Leopoldem", co warto obejrzeć.  Młodzi widzowie będą mogli obserwować m.in. nowe przygody detektywów Lassego i Mai.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem kino dzieci radio dla dzieci piosenki dla dzieci DAB+

Skąd wzięły się psy?

Popularne twierdzenie głosi, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Na temat jego pochodzenia istnieje wiele baśni i mitów, które zostały opowiedziane w "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem". Jeden z nich mówi, że gdy świat otrząsnął się po ogromnej powodzi, ludzie zauważyli mnóstwo ryb, które postanowili upiec na ogniu i zjeść. W skutek tego powstał nieprawdopodobny dym, który dotarł aż do azteckich bogów.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem radio dla dzieci radio dla rodziców piosenki dla dzieci

Czym zajmuje się charakteryzator?

Dzięki pracy charakteryzatorów aktorzy mogą przemienić się w każdą postać, którą wymyśli reżyser. Jednak przygotowanie odpowiedniego makijażu i zastosowanie dodatkowych zabiegów jest czasochłonne i wymaga dobrego zmysłu estetycznego. W "Podwieczorku z Filipem i Leopoldem" o zawodzie tym opowiedziała Emilia Mularczyk, charakteryzatorka w Teatrze Kamienica w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Podwieczorek z Filipem i Leopoldem DAB+ zawody radio dla dzieci piosenki dla dzieci

Dlaczego Mars nazywany jest Czerwoną Planetą?

Coraz częściej zastanawiamy się, czy człowiek mógłby żyć na Marsie. Próbując znaleźć odpowiedź na to pytanie, analizujemy zebrane przez będące tam łaziki informacje, które następnie przesyłane są do nas za pomocą systemu anten poruszających się po orbicie. Więcej na ten temat opowiedział gość "Podwieczorka z Filipem i Leopoldem", Jan Amos Jelinek.
Zobacz więcej na temat:  Mars kosmos radio dla dzieci piosenki dla dzieci Podwieczorek z Filipem i Leopoldem edukacja