Polskie Radio Dzieciom

Wakacyjne przeboje ubiegłych lat

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2023 16:00
Wakacje to niewątpliwie czas, w którym króluje muzyka. Jest to także czas wakacyjnych hitów. Każdego lata jest przecież co najmniej jedna piosenka, która wyjątkowo wpada w ucho i której chcemy słuchać w słoneczne dni. W audycji Gwiazdozbiór na antenie Polskiego Radia Dzieciom prześledziliśmy wakacyjne hity ubiegłych lat. 

Utwór „Czekam na wakacje” Patrycji Lipińskiej to zeszłoroczny wakacyjny hit Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom. Piosenka ta towarzyszyła nam przez 10 tygodni, a swoją premierę miała 26 maja 2022 roku. Piosenka Roxie Węgiel pod tytułem Głośniej” to również utwór, który królował podczas zeszłorocznego lata, chociaż pojawił się dopiero pod koniec wakacji - jego premiera odbyła się 26 sierpnia ubiegłego roku. 

Posłuchaj
59:17 2023_07_02 15_00_42_RadioDzieciom_Gwiazdozbior.mp3 Wakacyjne przeboje ubiegłych lat Gwiazdozbiór 2 lipca godz. 15:00

 

Wakacyjne zestawienie roku 2021 rozpoczynamy od Cleo, która z piosenką „Na fali” pojawiła się na falach radiowych 9 lipca 2021 roku. Po niej po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć Bryskę z utworem „Jestem Bryska”. Premiera tej piosenki miała miejsce pod koniec lipca ubiegłego roku. Bryska to polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, której imię i nazwisko brzmi Gabriela Nowak - Skyrpan, a Bryska to jej pseudonim. 

2 lipca 2020 roku to czas premiery singla AniKi Dąbrowskiej „Nawet jeśli jutra nie ma” będącego zapowiedzią jej debiutanckiego albumu. 2019 rok to „Słowa na pół” zespołu 4Dreamers i „Circle of Life” z filmu „Król lew”. Właśnie w 2019 roku na kinowych ekranach pojawił się remake tego filmu animowanego. 5 czerwca 2018 roku miała miejsce premiera utworu „Back to you” Seleny Gomez. 

W samym środku wakacji 2018 w radioodbiornikach pojawiła się piosenka „Tylko mój” z filmu „Książę Czaruś”. Premiera tego amerykańsko-kanadyjskiego filmu animowanego miała miejsce w 2018 roku, światowa 20 kwietnia, a polska 27 lipca. Jest to historia księcia o imieniu Czaruś, na którego w młodości rzuciła urok niegodziwa królowa. 

Kolejnym filmem jest film „Sing” i piosenka „Faith”. Polska premiera filmu miała miejsce na początku 2017 roku i choć każdy z utworów jest wspaniały, to właśnie piosenka „Faith” była nominowana do złotych globów w kategorii najlepszej piosenki, a sam film dostał aż 11 nominacji do przeróżnych nagród. 

Podczas wakacji 2017 roku towarzyszyła nam także piosenka „Do it” reprezentująca film „Gru, Dru i Minionki”. To już trzecia odsłona przygód żółtych rozrabiaków. Rok wcześniej była z nami piosenka „Can’t stop the feeling” w wykonaniu Justina Timberlake’a z filmu „Trolle”. Piosenka pojawiła się 17 mają 2016 roku i wybrzmiewała wszędzie przez całe wakacje! 

Audycja: Gwiazdozbiór 

Prowadzi: Marta Powałowska

Data emisji: 2.07.2023

Godzina emisji: 15:00

KLIKNIJ I SŁUCHAJ POLSKIEGO RADIA DZIECIOM

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje kilkadziesiąt premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Relacja z programu "The Voice Kids" w "Gwiazdozbiorze" PRD

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2023 21:10
W miniony weekend miał miejsce finał 6. edycji programu muzycznego dla dzieci "The Voice Kids". Zwyciężyła 14-letnia Martyna Gąsak. Na relacje z wydarzenia zapraszamy do audycji Gwiazdozbiór. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

AniKa Dąbrowska i jej muzyczne plany

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2023 15:00
W Gwiazdozbiorze królowała muzyka i to z różnej perspektywy. Najpierw posłuchaliśmy jaki wpływ ma muzyka na taniec - opowiedziała nam o tym Karolina Olszewska, zwyciężczyni I edycji You can dance. Nowa generacja, a następnie o muzyce opowiedziała AniKa Dąbrowska, która podczas tego spotkania była naszą gwiazdą tygodnia. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fasolki mają 40 lat! Relacja z jubileuszowego koncertu zespołu 

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 16:00
Dziecięcy zespół Fasolki powstał w 1983 roku, a w tym roku  obchodzi czterdziestolecie. 26 i 27 maja odbyły się jubileuszowe koncerty jednoczące zarówno fanów, jak i członków zespołu. W kulminacyjnych momentach na scenie było około stu osób, a w  projekcie Fasolki przez cały czas jego trwania wzięło udział ponad tysiąc dzieci.   
rozwiń zwiń