X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia

Rekolekcje u papieża dla sudańskich polityków

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 06:01
W Domu św. Marty w Watykanie odbyły się ekumeniczne rekolekcje dla liderów politycznych Sudanu Południowego. Wzięli w nich udział prezydent republiki oraz pięciu wiceprezydentów, którzy na mocy niedawnego porozumienia od 12 maja będą sprawować władzę w tym targanym konfliktami kraju.
Audio

Jak podał watykański rzecznik, propozycję takich rekolekcji wysunął prymas wspólnoty anglikańskiej abp Justin Welby. Kaznodziejami byli ugandyjski abp John Baptist Odama oraz nigeryjski jezuita o. Agbonkhianmeghe Orobator, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych w Afryce. 

Jak zaznaczył Alessandro Gisotti, to ekumeniczne, a zarazem dyplomatyczne wydarzenie zostało organizowane w porozumieniu między sekretariatem stanu i urzędem arcybiskupa Canterbury, aby zaoferować ze strony Kościoła sposobną okazję do refleksji i modlitwy, a także do spotkania i pojednania, w duchu poszanowania i zaufania, tym, na których w tym momencie spoczywa misja i odpowiedzialność za pokojową i pomyślną przyszłość sudańskiego społeczeństwa.

Alessandro Gisotti dodał również w rozmowie dla Radia Watykańskiego, że na zakończenie rekolekcji w czwartek o godz. 17.00 Ojciec Święty wygłosił przemówienie. - Uczestnicy otrzymali następnie Biblię podpisaną przez Papieża Franciszka, anglikańskiego arcybiskupa Canterbury Justina Welby’ego oraz pastora Johna Chalmersa, byłego moderatora Kościoła prezbiteriańskiego w Szkocji, wraz z przesłaniem «Szukać tego, co łączy, przezwyciężyć to, co dzieli». Na zakończenie, liderom Sudanu Południowego  zostało udzielone błogosławieństwo.

Zobacz więcej na temat: wiara