X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

ESA uruchamia europejski program badania Marsa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 17:00
Nowy europejski program badania Marsa jest już gotowy. Europejska Agencja Kosmiczna wyraziła formalną zgodę na rozpoczęcie misji ExoMars.
Audio
  • ESA rozpoczyna program badania Marsa - IAR, Rafał Motriuk
ESA uruchamia europejski program badania Marsa

Proces był długi i żmudny, wydawało się nawet, że z misji trzeba będzie zrezygnować. Wreszcie jednak, przy współpracy ekspertów rosyjskiej agencji kosmicznej, ESA dała zielone światło zarówno dla satelity, który ma okrążać Marsa, jak i dla lądownika.

- Musieliśmy rozwiązać mnóstwo problemów dotyczących sprzętu i wyniesienia urządzeń w kosmos. Potem dołączyli Amerykanie, później się wycofali, ale nawiązaliśmy współpracę z Rosjanami. Wreszcie to nasze dziecko jest gotowe - tłumaczy BBC członek projektu Vincenzo Georgio.

Pierwszy etap misji ExoMars to lot sondy, która wystartuje w marcu przyszłego roku i od października z orbity będzie badać atmosferę Czerwonej Planety. W roku 2019 na powierzchni Marsa ma usiąść rosyjski łazik. Celem badań jest poszukiwanie śladów życia.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: astronautyka esa Mars NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Curiosity przesłał kolejne selfie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 20:00
Tym razem znad skały zwanej “Buckskin”. Łazik wykonał tam kolejny odwiert - już siódmy od czasu, kiedy wylądował na Czerwonej Planecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słońce mogło zdmuchnąć przyjazną atmosferę Marsa

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 22:22
Tak brzmi najnowsza teoria naukowców z NASA. Czerwona Planeta posiadała wilgotną i ciepłą gazową otoczkę, ale słoneczne rozbłyski wysuszyły ją i ochłodziły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi Polacy w finale konkursu ESA

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 21:00
Polscy studenci znów w finale międzynarodowego konkursu technologii kosmicznych. Tym razem, młodzi wrocławscy konstruktorzy projektują misję na Księżyc. Konkurs zorganizowała Europejska Agencja Kosmiczna.
rozwiń zwiń