Nauka

Polacy stworzyli najlepszą drukarkę 3D na świecie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 20:00
To kolejny sukces polskiej myśli technicznej - tak redaktor naczelny magazynu CHIP Konstanty Młynarczyk komentuje uznanie drukarki 3D Zortrax M200 za najlepsze tego typu urządzenie desktopowe.
3D Zortrax M200 - najlepsza drukarka 3D na świecie
3D Zortrax M200 - najlepsza drukarka 3D na świecieFoto: Zortrax - materiały prasowe.

Polski produkt pokonał 399 urządzeń z całego świata w rankingu poświęconego przestrzennym wydrukom serwisu 3DHubs.com.

O docenieniu polskiej drukarki zadecydowała jakość wydruku - mówi Konstanty Młynarczyk. To najważniejsza kwestia w druku 3D, choć liczy się tu też wygoda obsługi i wszelakie drobiazgi, które poprawiają eksploatację.

Polska i Polacy mogą się w opinii redaktora naczelnego magazynu CHIP chwalić się kolejnym światowym sukcesem rodzimej techniki, zwłaszcza że należymy na świecie do przodowników w druku 3D. - Ta technologia wciąż się rozwija, a Polacy mają na jej temat wiele do powiedzenia - dodaje Konstanty Młynarczyk.

Polski produkt uzyskał od członków społeczności serwisu 4,81 punktu na 5 możliwych na podstawie niemal 250 recenzji. Drukarka Zortrax M200 w ostatnich miesiącach znajdowała się w czołówce zestawienia, by w kwietniowym zestawieniu serwisu 3DHubs.com trafić na pierwsze miejsce.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obraz 3D rewolucjonizuje badania naukowe

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 10:20
Biolodzy i paleobiolodzy zacierają już ręce, bo będą mogli praktycznie wykorzystać drukarki trójwymiarowe oraz skanery mikrotomograficzne do pracy naukowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologiczna rewolucja! Metalowy druk 3D

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 19:21
Trójwymiarowy druk wchodzi w nową erę - erę metalu. Takiego zdania są eksperci Europejskiej Agencji Kosmicznej, którzy przestawili swój nowy drukarski projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastoletni polscy naukowcy zdobyli E(x)plory

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 11:11
Są nastolatkami, a już teraz stworzyli wynalazki, które mogą zrewolucjonizować życie naszej cywilizacji. To laureaci zorganizowanego po raz czwarty konkursu dla młodych naukowców - E(x)plory.
rozwiń zwiń