Nauka

Dziewczyny też mogą! Ruszyła akcja "Dziewczyny na politechniki"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 16:00
Nauka i technologia po raz kolejny upominają się o kobiety. "Dziewczyny na politechniki" to największy projekt promujący kierunki techniczne i ścisłe wśród dziewcząt.
Zdjęcie ilustracyjnefot.flickrCollegeDegrees360
Zdjęcie ilustracyjne/fot.flickr/CollegeDegrees360

Jak mówił prorektor Politechniki Warszawskiej Władysław Wieczorek akcja ma przekonać dziewczyny do wybierania tzw. kierunków twardych czyli informatyki, mechatroniki i mechaniki. Wieczorek tłumaczył, że najważniejszym celem akcji jest zwalczenie stereotypów o tym, że politechnika to uczelnia nastawiona głównie na edukację mężczyzn.

Obecnie panie na uczelniach technicznych wybierają głównie architekturę i chemię. Akcja "Dziewczyny na politechniki" jest wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. 

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA technologie edukacja
Czytaj także

Ranking uniwersytetów aktywnych w sieci. Słabe wyniki Polaków

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 18:00
"Webometrics Ranking of World Universities": Tylko cztery polskie uczelnie znalazły się wśród 500 najbardziej widocznych w internecie szkół wyższych na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nastoletni polscy naukowcy zdobyli E(x)plory

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 11:11
Są nastolatkami, a już teraz stworzyli wynalazki, które mogą zrewolucjonizować życie naszej cywilizacji. To laureaci zorganizowanego po raz czwarty konkursu dla młodych naukowców - E(x)plory.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klucz do sukcesu? Technologie informacyjne

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 20:09
To opinia teoretyków i praktyków. O tym, jak młodym Polkom zagwarantować do niej dostęp debatowano podczas IV Konferencji "Nowoczesne Technologie Cyfrowe w Edukacji".
rozwiń zwiń