Nauka

Skrzypce z drukarki 3D

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 01:00
Francuski wynalazca wymyślił niecodzienne, superlekkie skrzypce. Na pomyśle się nie skończyło - w ruch poszła trójwymiarowa drukarka, instrument powstał i można na nim grać.
Audio
Skrzypce z drukarki 3D
Foto: www.pixabay.com

Laurent Bernadac jest inżynierem, a jednocześnie muzykiem. W rozmowie z BBC podkreśła, że zawsze chciał połączyć swoje dwie pasje i teraz tego dokonał. Elektryczne skrzypce najpierw zaprojektował, potem zaprogramował komputer, a na końcu drukarka 3D nałożyła na siebie kolejne warstwy przezroczystego plastiku.

-Dzięki temu, że skrzypce są takie lekkie, mam większą swobodę ruchów. Właściwie jak gram, to zapominam, że w ogóle trzymam instrument - powiedział wynalazca.

Dzięki temu, że projekt skrzypiec jest cyfrowy, trójwymiarowa drukarka może teraz tworzyć w nieskończoność dowolną liczbę identycznych kopii tego instrumentu.

(IAR)

Czytaj także

Technologiczna rewolucja. Pierwszy wydruk 3D w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 22:17
Kolejna bariera technologiczna - pokonana. Astronauci po raz pierwszy wydrukowali trójwymiarowy obiekt na orbicie okołoziemskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowa polska drukarka 3D szykuje się, by podbić Zachód

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 17:32
Kolejny owoc polskiej myśli technologicznej ma wkrótce zacząć podbijanie światowego rynku. Chodzi o drukarkę 3D o nazwie Inventure produkowaną przez firmę Zortrax.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wydrukuj sobie pizzę i ubranie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 12:51
Nie wszystko da się wydrukować, Jednak druki 3D mają obecnie zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia - przyznał Maciej Cader z Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP.
rozwiń zwiń