X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nauka

Obiekt WTF spadł. Nie wyrządził szkód

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 23:00
Zgodnie z przewidywaniami, tajemniczy kosmiczny obiekt o nazwie WTF spadł na Ziemię w okolicach Sri Lanki. Potwierdzili to astronomowie z kilku światowych agencji kosmicznych.
Audio
Obiekt WTF spadł. Nie wyrządził szkód
Foto: Pixabay

Był to najprawdopodobniej zużyty człon rakiety lub jego fragment. Miał najwyżej dwa metry długości. Kilka godzin temu wleciał z dużą prędkością w ziemską atmosferę i spłonął.

Jego szczątki, jeśli jakieś w ogóle przetrwały, wpadły do Oceanu Indyjskiego kilkadziesiąt kilometrów od wybrzeży Sri Lanki.

Wcześniej przewidywano, że nad tym krajem będzie widać świetlistą smugę, ale obserwatorzy pisali na Twitterze, że nikt nic nie widział. Jednak specjalny samolot wynajęty przez agencję kosmiczną z Emiratów Arabskich sfotografował płonące fragmenty. - Ja sam byłem w tym samolocie, zrobiliśmy zdjęcia i widzieliśmy wszystko gołym okiem - potwierdził szef Międzynarodowego Centrum Astronomicznego Mohammad Odeh.

Obserwacje prowadzili wspólnie astronomowie także z NASA, Europejskiej Agencji Kosmicznej i amerykańskiego centrum SETI.

(IAR)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy dostali dofinansowanie na sprzątanie... kosmicznych śmieci

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 20:00
Polskie firmy mogą pomóc w sprzątaniu kosmicznych śmieci. Dwie spółki - Ska i OptiNav - otrzymały właśnie dofinansowanie z unijnego programu Horyzont 2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cassini zanurkowała w gejzerach Enceladusa

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 18:00
Amerykańska sonda kosmiczna Cassini przeleciała tuż obok jednego z księżyców Saturna - Enceladusa. Było to już dwudzieste pierwsze spotkanie sondy z księżycem, ale tak bliskiego rendez-vous jeszcze nie było.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słońce mogło zdmuchnąć przyjazną atmosferę Marsa

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 22:22
Tak brzmi najnowsza teoria naukowców z NASA. Czerwona Planeta posiadała wilgotną i ciepłą gazową otoczkę, ale słoneczne rozbłyski wysuszyły ją i ochłodziły.
rozwiń zwiń