Nauka

Polacy stworzyli najlepszą drukarkę 3D na świecie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 20:00
To kolejny sukces polskiej myśli technicznej - tak redaktor naczelny magazynu CHIP Konstanty Młynarczyk komentuje uznanie drukarki 3D Zortrax M200 za najlepsze tego typu urządzenie desktopowe.
3D Zortrax M200 - najlepsza drukarka 3D na świecie
3D Zortrax M200 - najlepsza drukarka 3D na świecieFoto: Zortrax - materiały prasowe.

Polski produkt pokonał 399 urządzeń z całego świata w rankingu poświęconego przestrzennym wydrukom serwisu 3DHubs.com.

O docenieniu polskiej drukarki zadecydowała jakość wydruku - mówi Konstanty Młynarczyk. To najważniejsza kwestia w druku 3D, choć liczy się tu też wygoda obsługi i wszelakie drobiazgi, które poprawiają eksploatację.

Polska i Polacy mogą się w opinii redaktora naczelnego magazynu CHIP chwalić się kolejnym światowym sukcesem rodzimej techniki, zwłaszcza że należymy na świecie do przodowników w druku 3D. - Ta technologia wciąż się rozwija, a Polacy mają na jej temat wiele do powiedzenia - dodaje Konstanty Młynarczyk.

Polski produkt uzyskał od członków społeczności serwisu 4,81 punktu na 5 możliwych na podstawie niemal 250 recenzji. Drukarka Zortrax M200 w ostatnich miesiącach znajdowała się w czołówce zestawienia, by w kwietniowym zestawieniu serwisu 3DHubs.com trafić na pierwsze miejsce.

(IAR)

Czytaj także

Obraz 3D rewolucjonizuje badania naukowe

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 10:20
Biolodzy i paleobiolodzy zacierają już ręce, bo będą mogli praktycznie wykorzystać drukarki trójwymiarowe oraz skanery mikrotomograficzne do pracy naukowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Technologiczna rewolucja! Metalowy druk 3D

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 19:21
Trójwymiarowy druk wchodzi w nową erę - erę metalu. Takiego zdania są eksperci Europejskiej Agencji Kosmicznej, którzy przestawili swój nowy drukarski projekt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nastoletni polscy naukowcy zdobyli E(x)plory

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2015 11:11
Są nastolatkami, a już teraz stworzyli wynalazki, które mogą zrewolucjonizować życie naszej cywilizacji. To laureaci zorganizowanego po raz czwarty konkursu dla młodych naukowców - E(x)plory.
rozwiń zwiń