Kultura

Bollywood i Szekspir w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 09:20
Czterdziestoosobową ekipę filmową z Bollywood będzie można spotkać m.in. na Rynku Głównym.

Tym razem będzie to romantyczna, lecz rozgrywająca się współcześnie opowieść inspirowana dramatem Williama Szekspira.

Obraz ma nosić tytuł "Yeh Hai Jo Mohabbat". Przedstawia on historię młodych ludzi z Indii, którzy poznają się podczas studiów w Europie. Ale gdy zakochują się w sobie, okazuje się, że ich rodziny są wrogami. Po powrocie do kraju muszą więc stawić czoła wszystkim wynikającym z tego przeciwnościom. W główne role wcielą się młodzi hinduscy aktorzy: Aditya Samanta i Nazia Hussain.

Zdjęcia w Krakowie rozpoczynają się już dziś i potrwają 6 dni. Czterdziestoosobową ekipę filmową z Bollywood można będzie spotkać m.in. na Rynku Głównym, na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego, na Plantach przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego oraz na Bulwarach Wiślanych. Kolejnym miejscem, które zostanie uwiecznione w produkcji, będzie Zakopane.

Poprzedni film hinduskiej ekipy "Banita" (znany także pod dwoma innymi tytułami: "Aazaan" i "Mujjahir") także był realizowany pod Wawelem.

- Stolica Małopolski znalazła się wtedy na liście lokalizacji, w których producenci z Indii chcą kręcić swoje filmy - wyjaśnia Rafał Orlicki, szef Krakowskiej Komisji Filmowej. Zapowiada, że kolejna po "Yeh Hai Jo Mohabbat", bollywoodzka produkcja będzie realizowana w Krakowie już jesienią.

(pj)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Chcesz kręcić filmy? Jedź do Indii

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 08:48
Wyrasta groźny konkurent dla Hollywood. Coraz więcej światowych produkcji kręci się na Półwyspie Indyjskim.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bożyszcze Bollywood potępiło system kastowy

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2011 09:22
Megagwiazda indyjskiego Bollywoodu - Amitabh Bachchan - krytycznie odniósł się do tradycyjnego systemu kastowego istniejącego od tysiącleci w Indiach.
rozwiń zwiń