Kultura

5 reklam. 5 wielkich reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2012 13:41
Zarzuca im się chałturzenie, ale czasem reklamy reżyserowane przez czołowe hollywoodzkie nazwiska mają coś w sobie. A raz na jakiś czas to prawdziwe perełki.
Wes Anderson kręci reklamówkę
Wes Anderson kręci reklamówkęFoto: youtube

Roman Polański - "Theraphy"/Prada
- To rodzaj antyreklamy - żartował ze śmiechem Polański po krótkiej projekcji w Cannes. Dodał, że podejmując się nakręcenia reklamy chciał sprawdzić jak to jest z krótkim metrażem. Występują Ben Kingsley i Helena Bonham Carter. On gra psychiatrę, ona - jego pacjentkę.David Lynch - "Lady Blue" The Movie/Dior
Lynch pierwszą reklamę nakręcił już w 1988 roku. "Lady Blue", w którym główne role grają Francuzka Marion Cotillard i Chińczyk Gong Tao, to efekt jego dużo późniejszej pracy.
- To projekt pomiędzy filmem a reklamą. Podobał mi się ten pomysł. Są reklamówki, które za mocno uderzają w widza, są takie, które się trochę skradają - mówił Lynch.Ridley Scott - "Thunder Perfect Mind"/Prada
Reżyser "Obcego" zaczynał karierę jako autor reklamówek telewizyjnych, kilka lat temu połączył siły z córką, Jordan Scott i nakręcił reklamę dla Prady. Modelka Daria Werbowny porusza się w niej po Berlinie i recytuje stary gnostycki tekst "Grzmot: Umysł doskonały". Jak zwykle u Scotta, forma wizualna jest najważniejsza.Darren Aronofsky - kampania społeczna "Meth Project"
Reżyser "Czarnego Łabędzie" został ostatnio ostro skrytykowany za nakręcenie reklamówki z Jennifer Lopez dla sieci supermarketów Kohl. Ale Aronofsky angażuje się też w poważne akcje społeczne. Wyreżyserował serię szokujących spotów informacyjnych o skutkach przyjmowania metamfetaminy.
Wes Anderson - reklama American Express "My Life, My Card"
W reklamie karty kredytowej Wes Anderson wystąpił sam. Najpierw widzimy plan fikcyjnego filmu Andersona, reżyser krzyczy "Cięcie! Za mało dymu, śnieg był zbyt głośny!". Anderson przemieszcza się po planie i stara się wyjaśnić na czym polega robienie filmów, co nie idzie mu zbyt dobrze. O samej karcie kredytowej mówi w ostatnim zdaniu.

 

usc

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Cannes otworzy komedia o ucieczce zakochanych dzieciaków

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 12:39
Bruce Willis, Edward Norton, Tilda Swinton, Bill Murray i Harvey Keitel grają w "Moonrise Kingdom" role drugoplanowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polański zaskoczył Cannes. Reżyser nakręcił... reklamę

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 07:23
Roman Polański zaprezentował na festiwalu w Cannes najnowszy film w swojej reżyserii. Tym razem chodzi jednak o film reklamowy nakręcony dla włoskiemu domu mody Prada.
rozwiń zwiń