Polskie Radio
Section05
David Lynch

Zimny prysznic dźwięków na upalne noce. Cold Showers, Flash And The Pan i Julee Cruise

Dzięki selekcji chłodnych dźwięków, zaprezentowanych nam przez Mateusza Tomaszuka w ostatniej czerwcowej audycji "Konstelacja M.", mogliśmy odpocząć od wysokich temperatur za oknem. Tym razem w konstelacyjnej podróży towarzyszyli nam m.in. grupy Cold Showers i Flash And The Pan oraz nieodżałowana Julee Cruise.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Tomaszuk Trójka MUZYKA muzyka hp Rock David Lynch

Hubert Zemler: jesteśmy fanami "Miasteczka Twin Peaks"

- Będziemy starali się być możliwie blisko oryginału, ale bardziej nastrojem i częścią instrumentarium. Powieliliśmy na przykład niektóre syntezatory, które są bardzo charakterystyczne dla tamtych czasów. Natomiast dużo rzeczy przełożyliśmy na akustyczne instrumenty - mówił w audycji "Wybieram Dwójkę" perkusista Hubert Zemler, który wraz z zespołem The Roadhouse Band zagra koncert z okazji 85. urodzin PR2. W programie muzyka z kultowego serialu "Miasteczka Twin Peaks".
Zobacz więcej na temat:  85 lat Dwójki muzyka filmowa koncerty w Polskim Radiu Hubert Zemler Jakub Kukla Monika Zając David Lynch serial Dwójka MUZYKA perkusja

"Mulholland Drive" Davida Lyncha w toruńskim Teatrze Horzycy

- "Mulholland Drive" jest filmem, który posiada wiele przenikających się wątków. Ich chronologia może być zmieniona, bo i w filmie nie jest ona oczywista. To pomaga przenieść historię na deski teatralne i badać w podobny sposób, w jaki dzieje się to na ekranie - mówił zastępca dyrektora ds. artystycznych Paweł Paszta.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Michał Piwowarek TEATR David Lynch Katarzyna Dydo KULTURA