X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Infantka" Diego Velazqueza w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 16:27
Portret Infantki Małgorzaty Teresy z lat 50. XVII wieku autorstwa hiszpańskiego malarza Diego Velazqueza, będzie mona zobaczyć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.
Infantka Diego Velazqueza w Muzeum Narodowym we Wrocławiu
Foto: Materiały prasowe
 Obraz wypożyczono z Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu na potrzeby realizowanego przez wrocławskie muzeum wspólnie z wiedeńskim jednostką projektu "Ganymed goes Europe".

- Ganymed goes Europe" to międzynarodowy projekt, którego ideą jest stworzenie nowoczesnej formuły łączącej w sobie trzy dziedziny sztuki: malarstwo, literaturę i teatr - wyznała Anna Kowalów Rzeczniczka Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Dodała również, że jego pomysłodawcy czyli austriacka grupa Wenn Es Soweit Ist, poprosili siedmiu znanych psiarzy i pisarki o napisanie utworów literackich, które będą inspirowane dziełami sztuki ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

- Gotowe teksty posłużą (...) do przygotowania siedmiu kameralnych przedstawień, które zaprezentowane zostaną przy poszczególnych dziełach sztuki - podkreśliła Anna Kowalów. Przedstawienia będą wystawiane jednocześnie i kilkakrotnie podczas siedmiu wieczorów.

- Spacerujący po muzeum widzowie znajdą się w centrum akcji scenicznej i sami zadecydują, na jak długo przystaną przy każdej z siedmiu scen i w jakiej kolejności będą je oglądać - powiedziała rzeczniczka. 

Austriacka naoblista Elfriede Jelinek napisała tekst do obrazu Diego Velazqueza, zatytułowany "Księżniczki! Płonące podszycie!". Powstały również teksty do dzieła "Ewa" Lucasa Cranacha Starszego oraz obrazów Johanna Glegglera "Alegoria zmysłu smaku" i "Alegoria zmysłu dotyku".

Premiera projektu odbędzie się 24 maja.

kc/PAP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni