Kultura

Open'er Festival 2013: premiera sztuki Warlikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 19:59
Ludzi nie chodzą na kulturę wysoką, więc kultura wysoka przychodzi do ludzi. Na festiwalu Open'er w Gdyni polską premierę miała nowa sztuka Krzysztofa Warlikowskiego - "Kabaret Warszawski".
Audio
  • Relacja (IAR) Kamil Szwarbuła: festiwalu Open'er w Gdyni polską premierę miała nowa sztuka Krzysztofa Warlikowskiego - "Kabaret Warszawski"
Magdalena Cielecka w roli Sally Bowles podczas polskiej premiery spektaklu Kabaret Warszawski w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, w ramach trwającego w Gdyni festiwalu Opener.
Magdalena Cielecka w roli Sally Bowles podczas polskiej premiery spektaklu "Kabaret Warszawski" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego, w ramach trwającego w Gdyni festiwalu Open'er. Foto: PAP/Piotr Pędziszewski

Reżyser zafundował widowni pięciogodzinny spektakl, w którym przenosimy się do czasów Republiki Weimarskiej tuż przed przejęciem władzy przez Hitlera, a także do Stanów Zjednoczonych zaraz po zamachach z 11 września 2001 roku. To obraz o poszukiwaniu szczęścia i wolności, symbolizowanych przez osiąganie satysfakcji seksualnej.

W rolach głównych zobaczyć można m.in. Magdalenę Cielecką, Maję Ostaszewską, Stanisławę Celińską, Andrzeja Chyrę czy Jacka Poniedziałka.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej podstronie poświęconej Open'er Festival

Polecamy kanał Open'er Festival na moje.polskieradio.pl

To nie jedyne sztuki, które można w tym roku obejrzeć na Open'erze. Są też trzy inne spektakle: "Courtney Love" Pawła Demirskiego, "Paw Królowej" Doroty Masłowskiej oraz "Nancy. Wywiad" w reżyserii Claude'a Bardouila.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

abo

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

"Za młody, żeby umrzeć i za stary, żeby żyć"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 19:40
Gościem "Wybieram Dwójkę" był Marcin Latałło, który opowiadał o swoich najnowszych filmach dokumentalnych. Tytułowe zdanie wypowiada jeden z bohaterów jego filmu "Moja ulica".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gwiazdy Open’er Festival w Radiowym Domu Kultury!!!

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 11:14
Jak co roku o tej porze jesteśmy prawie nad morzem. Dziś ostatni dzień Open’era 2013, ale nie będziemy jeszcze podsumowywać. Będziemy cieszyć się wspaniałymi gośćmi, którzy odwiedzą nas w festiwalowym studiu. Na żywo – tylko u nas – Jonny Greenwood!!!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Open'er Festival 2013: Nick Cave & The Bad Seeds

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 14:14
To był wieczór, który zapamiętam. Nick Cave & The Bad Seeds wyszli na scenę na Babich Dołach tuż po północy z czwartku na piątek. To było coś więcej niż koncert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Open'er Festival 2013: wywiad z The National, Jonnym Greenwoodem i...

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2013 17:56
Open'er Festival, który w tym roku zgromadził takie gwiazdy jak Blur, Nick Cave, The National, Kings of Leon pomału dobiega końca. Co artyści będą najbardziej wspominać?
rozwiń zwiń