X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Janek Pentz: od kompozycji wychodzi wszystko

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2019 09:15
- W gitarze fingerstyle żadnych ograniczeń nie ma. Z jednej strony jest to duża wolność dla artysty, a z drugiej zobowiązanie, jeśli mogę wszystko, to może nie wszystko powinienem – mówił w Polskim Radiu 24 Janek Pentz, gitarzysta specjalizujący się w stylu fingerstyle.
Audio
Janek Pentz
Janek PentzFoto: janekpentz.com

Janek Pentz wyjaśniał, że fingerstyle bywa bardziej wymagający od innych technik gry na gitarze – Fingerstyle to próba uchwycenia wielu aspektów muzyki, rytmu, linii basowych linii, gitarowych w przełożeniu na większy skład, wszystko to na jednej gitarze. Wymaga to zupełnie indywidualnego podejścia do instrumentu. Przy gitarze sensu stricto klasycznej mamy określony zestaw technik do wykorzystania, musimy je opanować i we właściwy sposób użyć. W gitarze fingerstyle żadnych ograniczeń nie ma – dodał.

- Kompozycja zawsze wydawała mi się zawsze główną osią twórczości. Od kompozycji wychodzi wszystko to, co potem można na instrumencie zrobić. To nie efekt wizualny w muzyce, nie efekt gwiazdorski, gdy robi się coś, czego nikt inny nie zrobił, ale docieranie brzmieniem, dźwiękiem do słuchacza jest tym, co powinno trzymać w ryzach całą naszą kreatywność – mówił Janek Pentz.

Zapraszamy do wysłuchania całości audycji.

Audycję prowadziła Katarzyna Cygler.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 23.11.2019

Godzina emisji: 23.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

"Kulturalnie na temat". Odkryć twórczość Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 23:55
Tematem najnowszego odcinka audycji "Kulturalnie na temat" był projekt promujący twórczość Krzysztofa Komedy "Be Inspired By Komeda". Gośćmi Katarzyny Cygler byli: kuratorka projektu Paulina Czajor oraz saksofonista Kuba Więcek.
rozwiń zwiń