Polskie Radio
Section05
Wydarzenia

"Jest Pani wielką damą polskiego teatru i kina". Prezydent złożył życzenia Stanisławie Celińskiej

"W dniu urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania dla Pani artystycznego dorobku i długoletniej pracy twórczej" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do aktorki Stanisławy Celińskiej z okazji jej 75. urodzin. "Jest Pani wielką damą polskiego teatru, ikoniczną postacią polskiego kina i wyjątkową osobowością polskiej sceny muzycznej" - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska jubileusz prezydent list aktorstwo KULTURA Wydarzenia Andrzej Duda

Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie - podsumowanie

I runda Driftingowych Mistrzostw Polski za nami. Były to dwa dni na Autodromie Słomczyn pod przykryciem białego spod kół dymu. W powietrzu unosił się zapach i drobinki spalonej gumy, a obecnych na torze rozpieszczał ryk mocnych silników. Wszystko za sprawą profesjonalnych drifterów, którzy dawali z siebie wszystko w walce o najwyższe stopnie podium. To było dymne widowisko!
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio Wydarzenia ŚWIAT Poznań POLSKA SPORT Moto sport

Dymna walka w parach – jesteśmy na Driftingowych Mistrzostwach Polski

Tylnonapędowe mechaniczne bestie wreszcie zostały wybudzone z zimowego snu. Drifterzy już dziś rozgrzeją do czerwoności wnętrzności swoich mocnych silników, by napędzić koła z maksymalnie przyczepnymi oponami. Pozostawią po sobie chmary gęstego dymu, ale nie na pokaz, a w walce o najwyższe stopnie podium w rozpoczynających się Mistrzostwach Polski w driftingu.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody Polskie Radio Wydarzenia ŚWIAT Poznań POLSKA SPORT Moto sport

PRK na Poznań Motor Show 2022

Poznań Motor Show to obowiązkowy punkt na naszej mototargowej mapie Polski! Nie mogło nas tam zabraknąć! Po przerwie spowodowanej pandemią wracamy do stolicy Wielkopolski. Jesteśmy na uznawanych za najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej. Impreza trwa do jutra, a motywem przewodnim jest elektromobilność.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody targi motoryzacyjne targi targi samochodowe Polskie Radio Wydarzenia ŚWIAT GOSPODARKA Poznań POLSKA

"Jest co oglądać". Wystawa szopek krakowskich w Pałacu Pod Blachą

- Wystawa jest kolorowa, rozświetlona, magiczna, trochę tajemnicza. Naprawdę serdecznie zapraszamy, bo jest co oglądać - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Mariusz Klarecki, kurator wystawy szopek krakowskich. Jak dodał, na ekspozycji znajdziemy bardzo różnorodne dzieła, spośród których większość zdobyła nagrody i wyróżnienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA Boże Narodzenie Kraków Warszawa tradycja architektura konkurs wystawa Wydarzenia Zamek Królewski

"Noc Generała na Rakowieckiej 37". Opozycjoniści spotkają się, by wspominać czasy stanu wojennego

W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie o 20.00 rozpocznie się "Noc generała". Od sześciu lat w nocy z 12 na 13 grudnia byli opozycjoniści antykomunistyczni i więźniowie aresztu śledczego przy Rakowickiej, spotykają się, by wspominać rozpoczęcie stanu wojennego i swoich kolegów, którzy zginęli w tamtym strasznym czasie. Dziś także wysłuchają koncertów, obejrzą film i wezmą udział we Mszy świętej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa historia Polski stan wojenny KULTURA Wydarzenia społeczeństwo koncert

191. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. Warszawa odda hołd bohaterom

W 191. rocznicę wybuchu powstania listopadowego - jednego z największych zrywów niepodległościowych w dziejach Polski, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk o 11.00 w Łazienkach Królewskich złoży kwiaty przy popiersiu pułkownika Piotra Wysockiego - działacza niepodległościowego, założyciela i przywódcy spisku podchorążych, inicjatora i uczestnika listopadowego zrywu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa powstanie listopadowe historia Polski Wydarzenia

Koryfeusze Muzyki Polskiej 2021 przyznane. Znamy laureatów

Poznaliśmy laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2021. Wyróżnienie to jest przyznawane twórcom, artystom wykonawcom, muzykologom, krytykom, dziennikarzom, humanistom, badaczom, animatorom, popularyzatorom i menedżerom kultury, grupom artystów, a także instytucjom, wydarzeniom artystycznym oraz różnorodnym projektom twórczym, animacyjnym i edukacyjnym.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Wydarzenia wydarzenia kulturalne muzyk

Koryfeusze Muzyki Polskiej 2021 przyznane. Znamy laureatów

Poznaliśmy laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2021. Wyróżnienie to jest przyznawane twórcom, artystom wykonawcom, muzykologom, krytykom, dziennikarzom, humanistom, badaczom, animatorom, popularyzatorom i menedżerom kultury, grupom artystów, a także instytucjom, wydarzeniom artystycznym oraz różnorodnym projektom twórczym, animacyjnym i edukacyjnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio KULTURA MUZYKA Wydarzenia wydarzenia kulturalne muzyk

Bruksela: otwarto wystawę poświęconą wspólnej historii Polski i Europy

"Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" to wystawa, która wczoraj została otwarta w Brukseli w Dniu Narodowego Święta Niepodległości. Ekspozycję można oglądać w kościele Notre-Dame de la Chapelle. Jej realizatorami są Fundacja Ochrony i Promocji Dóbr Kultury NIKE oraz Centrum Kultury w Lublinie. Została ona dofinansowania przez Polską Fundację Narodową.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela Święto Niepodległości Święto Niepodległości 2021 historia Polski KULTURA Wydarzenia wystawa Unia Europejska Beata Płomecka

Poeta o Adamie Zagajewskim: to przede wszystkim ambasador Polski na świecie

- Adam Zagajewski jest przede wszystkim polskim ambasadorem na świecie. Jego krąg przyjaciół jest ogromny. Również krąg podziwiających go czytelników - w Hiszpanii, Niemczech, we Francji, w USA. To ma ogromne znaczenie dla promowania polskiej kultury w ostatnich latach - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Różycki, poeta z Fundacji im. Zbigniewa Herberta.
Zobacz więcej na temat:  Adam Zagajewski poezja wspomnienie czytelnictwo KULTURA Wydarzenia Polskie Radio 24

Wiceszef MSZ gra na fortepianie, promując Konkurs Chopinowski. Zobacz spot nagrany w studiu koncertowym Polskiego Radia

W specjalnym spocie sekretarz stanu w MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk wykonuje na fortepianie walc Des-dur op.64 nr 1. Opowiada o związkach muzyki wielkiego polskiego kompozytora z dyplomacją oraz zachęca do śledzenia etapu finałowego Konkursu Chopinowskiego.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski muzyka klasyczna MSZ fortepian Szymon Szynkowski KULTURA Wydarzenia Fryderyk Chopin