Kultura

Robin Hood w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2010 12:13
Film Ridleya Scotta „Robin Hood" będzie miał swą światową premierę w dniu otwarcia festiwalu filmowego w Cannes.

Przewodniczącym festiwalowego jury będzie Tim Burton.
O wyborze „Robin Hooda" na otwarcie festiwalu poinformowali w komunikacie organizatorzy imprezy. Oczywiście sam reżyser Ridley Scott, jak i wykonawcy głównych ról: Russell Crowe i Cate Blanchett, będą obecni na projekcji.

Festiwal w Cannes niemal zawsze zaczyna się od pozakonkursowej premiery popularnego amerykańskiego filmu o charakterze komercyjnym. Dla producentów z Hollywood jest to gwarancja, że premierę zauważą światowe media, obecne na festiwalu. Dla organizatorów festiwalu przyjazd do Cannes gwiazd światowego formatu jest natomiast okazją do promocji imprezy.

Dopiero po tej galowej premierze zacznie się „prawdziwy" festiwal w Cannes, w którym o Złotą Palmę i inne nagrody walczyć będą filmy o charakterze najczęściej znacznie mniej komercyjnym. Lista zakwalifikowanych filmów zostanie ujawniona dopiero 15 kwietnia, ale już wiadomo, że o przyznaniu nagród będzie decydowało jury, pracujące pod przewodnictwem innego słynnego reżysera, Tima Burtona.


''

 

''

 

''

 

 

''
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Festiwal w Cannes coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 09:49
Francusko-polski film fabularny pt. "Robert Mitchum nie żyje" - z Danuta Stenką i Wojciechem Pszoniakiem w obsadzie - będzie prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokaz "Robin Hooda" rozpoczął festiwal w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 19:57
O Złotą Palmę w Cannes będzie rywalizować 19 tytułów.
rozwiń zwiń