Kultura

Festiwal w Cannes coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2010 09:49
Francusko-polski film fabularny pt. "Robert Mitchum nie żyje" - z Danuta Stenką i Wojciechem Pszoniakiem w obsadzie - będzie prezentowany na tegorocznym festiwalu w Cannes.


Film, wyreżyserowany przez dwóch Francuzów - Oliviera Babinet i Freda Kihna, zostanie pokazany w festiwalowej sekcji "Critic's Week".

Jego główni bohaterowie to zrezygnowany niepowodzeniami aktor (w tej roli Pablo Nicomedes) oraz jego menadżer (Olivier Gourmet), były gitarzysta rockowy i kleptoman. Mężczyźni ruszają w podróż "ostatniej szansy". Ich cel to spotkanie ze słynnym reżyserem, który - jak liczą - odmieni ich los.

Zdjęcia do filmu "Robert Mitchum nie żyje" realizowano w Norwegii i Polsce jesienią 2009 r.

W obsadzie są m.in. polscy aktorzy - Danuta Stenka, która wcielila się w postać komiwojażerki i Wojciech Pszoniak, grający rektora łódzkiej szkoły filmowej.

Ze strony polskiej producentem filmu jest Studio Agart z Warszawy, które poinformowało PAP w piątek o zaplanowanej projekcji w Cannes.

Tegoroczny 63. Festiwal Filmowy w Cannes potrwa od 12 do 23 maja. Otworzy go pokaz "Robin Hooda" w reżyserii Ridleya Scotta, z Russellem Crowem i Cate Blanchett w rolach głównnych. Przewodniczącym jury w konkursie głównym festiwalu będzie amerykański reżyser Tim Burton.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Robin Hood w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2010 12:13
Film Ridleya Scotta „Robin Hood" będzie miał swą światową premierę w dniu otwarcia festiwalu filmowego w Cannes.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grand Prix WFF dla filmu "Lourdes"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2009 12:43
Film "Lourdes" zdobył Grand Prix 25. Międzynarodowego Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Film w reżyserii Jessici Hausner to próba zbadania fenomenu sanktuarium, do którego co roku przybywają setki tysięcy pielgrzymów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Aureliusz przyznany

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2009 10:41
Festiwal filmowy w Rzymie dobiegł końca. Złotą statuetkę Marka Aureliusza wygrał duński film „Brotherhood” (oryginalny tytuł „Broderskab”) w reżyserii Nicolo Donato. W kategorii najlepsza aktorka zwyciężyła Brytyjka Helen Mirren, a najlepszym aktorem uznano Włocha Sergio Castellito.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W obronie praw człowieka

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2009 15:12
Dziś (4 grudnia) w Warszawie rozpoczyna się po raz dziewiąty Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokaz "Robin Hooda" rozpoczął festiwal w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 19:57
O Złotą Palmę w Cannes będzie rywalizować 19 tytułów.
rozwiń zwiń