Kultura

Projekt dziecko, czyli ojciec potrzebny od zaraz

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010 15:39
Zbigniew Zamachowski i Dominika Ostałowska zagrali główne role w debiutanckim filmie Adama Dobrzyckiego. Komedia trafi do kin już dzisiaj (6 sierpnia).

"Projekt dziecko..." to historia małżeństwa w średnim wieku, Ani (Dominika Ostałowska) i Piotra (Zbigniew Zamachowski), którym do pełnego szczęścia brakuje tylko dziecka. Anna ma trudności z zajściem w ciążę ze swoim mężem. Zaczyna więc szukać kandydata na dawcę plemników. Panowie proszeni o tę wyjątkową przysługę mają szczególne powody, by ulec prośbie. Wśród mężczyzn tych są Marian - żołnierz, który ma wkrótce wyjechać na misję do Afganistanu, oraz gej o imieniu Robert.

Autorem muzyki jest Maciej Zieliński, który gościł w studiu Ryszarda Jaźwińskiego.

W obsadzie komedii, oprócz Zamachowskiego i Ostałowskiej, znaleźli się m.in.: Cezary Kosiński (jako Marian), Tomasz Karolak (jako Robert), a także Michał Koterski i Marcin Sztabiński. Producentem filmu jest Juliusz Machulski - dyrektor Studia Filmowego Zebra.

Adam Dobrzycki (ur. 1973), reżyser i scenarzysta, ukończył reżyserię w New York Film Academy oraz kursy scenopisarstwa, reżyserii i produkcji filmowej w New York School for Social Research. "Projekt dziecko" to jego debiut filmowy.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2010 13:00
O nowej komedii Juliusza Machulskiego porozmawiam dziś z Robertem Więckiewiczem. Zapraszam również na spotkanie ze współpracownikami Romana Polańskiego na planie filmu "Autor widmo".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2010 13:00
Dziś więcej o filmach "Była sobie dziewczyna", "Plaże Agnes", "Bonnie i Clyde" i "Liban". Premiery DVD to "Odgłosy robaków - Zapiski mumii" i box "Kobiecy wymiar Rosji".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trójkowo, filmowo

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2010 13:00
Dziś porozmawiamy o premierach tego tygodnia.
rozwiń zwiń