Kultura

Szumowska startuje w filmowy świat!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2011 14:55
"Sponsoring", nowy film polskiej reżyserki, ciepło został przyjęty na Festiwalu w Toronto. Teraz z łatwością znajduje dystrybutorów na kolejnych kontynentach.

Film pokazano w jednej z trzech najważniejszych sekcji – "Special Presentations", obok najnowszych dzieł Alexandra Payne’a, Michaela Winterbottoma i Larsa von Triera. Publiczność owacją nagrodziła Małgorzatę Szumowską i grającą główną rolę Juliette Binoche.

"Sponsoring” opowiada historię Anny (Juliette Binoche), dobrze sytuowanej dziennikarki, piszącej artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Odstręczający, ale też -  ku zaskoczeniu Anny - na swój sposób pociągający. Jeden z krytyków podkreślił, że młode aktorki, wspierane przez ikonę francuskiego kina Juliette Binoche, stworzyły sceny, które po wyjściu z kina na długo zostają w pamięci.

Nowy obraz reżyserki głośnych "33 scen z życia" nie tylko zyskał uznanie krytyków i widowni, ale już teraz został sprzedany do szerokiej dystrybucji w ponad 20 krajach na całym świecie. "Sponsoring" obejrzą między innymi widzowie z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii, Wenezueli, Hongkongu i Korei Południowej. Film pojawi się też oczywiście w naszych kinach, na początku 2012 roku.

usc/mat.prasowe

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Nie przegap! Filmowe zapowiedzi 2011

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2011 19:33
Podsumowaliśmy już miniony rok. Pora sprawdzić, jaki będzie obecny dla Hollywood i kina polskiego.
rozwiń zwiń