Kultura

Koniec „Filmu”

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2013 12:55
Czerwcowy „Film” będzie ostatnim numerem wydanym przez Platformę Mediową Point Group. Wydawca zamyka pismo, które istniało na rynku od 1946 roku.
Logotyp magazynu Film
Logotyp magazynu "Film"Foto: mat. prasowe

Zarząd spółki zadecydował o zaprzestaniu wydawania magazynu „Film”, zatrzymując jednocześnie tytuł w wydawnictwie. Żadna z ofert inwestycyjnych, które trafiły do spółki w ciągu ostatniego miesiąca, nie była satysfakcjonująca.

– To nadal jest silna i prestiżowa marka, która jednak potrzebuje nowej koncepcji rozwoju. Automatyczny transfer magazynu do internetu nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem – mówi Michał M. Lisiecki, prezes Zarządu Platformy Mediowej Point Group. Nad nową koncepcją i strategią dla marki „Film” oraz ewentualną kontynuacją rozmów inwestycyjnych ma pracować Jarosław Pachowski, prezes zarządzającej tytułem spółki Film Point Group. 

Redaktorem naczelnym tytułu jest Tomasz Raczek, który kieruje magazynem od października 2012 roku. Od tego czasu „Film” zyskał nowy zespół redakcyjny, nową makietę, stronę internetową i nowych czytelników. Według szacunkowych danych wydawcy, w ciągu pięciu miesięcy sprzedaż magazynu wzrosła ok. 10 proc.

Galeria: dzień na zdjęciach >>>

mat.prasowe/mk

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Dbajmy o higienę życia kulturalnego

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 11:30
- To bardzo dobrze, że przyznawane są nagrody dla najlepszych filmów oraz tych najgorszych - uważa Tomasz Raczek, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Raczek: konflikty z Kałużyńskim były wymyślone

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 12:49
Znany krytyk filmowy opowiedział w Jedynce o dzieciństwie, marzeniach, coming oucie i słynnej aferze wokół filmu "Kac Wawa".
rozwiń zwiń