Kultura

Bloom i Borcuch - filmowy tandem

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 08:31
Daniel Bloom i Jacek Borcuch to nierozłączny duet, który współpracuje razem od lat 80.

Daniel Bloom wspomina, że jego współpraca z Jackiem Borcuchem rozpoczęła się w momencie tworzenia zespołu Psyhical Love. Konsekwencją tego była wspólna praca nad filmami "Kallafiorr" i "Tulipany".

Owocem tej współpracy jest też głośny ostatnio film "Wszystko co kocham". Daniel Bloom skomponował do niego muzykę, Jacek Borcuch wyreżyserował go.

- Przy tworzeniu muzyki do filmu "Wszystko co kocham" postanowiłem cofnąć się pamięcią do lat 80., by przypomnieć sobie wszystko, co mnie wtedy poruszało. Okazało się, że była to przestrzeń, morze, kosmos, wewnętrzny świat- wspomina Daniel Bloom.

W filmie "Wszystko co kocham" młodzi aktorzy wykonali na nowo utwory grupy WC.

Film Jacka Borcucha prezentowany był w konkursie głównym festiwalu kina niezależnego Sundance. Film wybrany został spośród 1000 innych propozycji nadesłanych z całego świata.

Jacek Boruch pracuje już nad kolejnym filmem.

(na podst. Trójkowo, filmowo; 7 marca 2010)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Premiery tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2010 12:45
Trzy polskie produkcje: "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego z Andrzejem Sewerynem, Robertem Więckiewiczem i Magdaleną Boczarską w obsadzie, komedia sensacyjna "Trick" z Piotrem Adamczykiem oraz dokument "Beats of Freedom - Zew wolności" można już oglądać na dużym ekranie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bieg Kukuczki"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 14:38
Jerzy Kukuczka, jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów, zginął 24 października 1989. Odpadł ze ściany Lhotse na wysokości ok. 8200 m. Alina Markiewicz i Dariusz Załuski zdecydowali się w dość nietypowy sposób uczcić dwudziestą rocznicę jego śmierci- wyreżyserowali film przybliżający jego postać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2010 11:16
W walentynkowy weekend do kin wchodzi pięć nowych tytułów. Są to: polska komedia "Kołysanka", trzy filmy o miłości: "Wciąż ją kocham", "To skomplikowane" i "Walentynki" oraz biografia "Amelia Earhart".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kinowe premiery tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2010 11:19
Nowy film Ridleya Scotta "Robin Hood" - z Russelem Crowem, "Samotny człowiek" z nominowaną do Oscara rolą Colina Firtha oraz film Jane Campion "Jaśniejsza od gwiazd", opowieść o romansie angielskiego poety Johna Keatsa, od piątku (14 maja) w kinach.
rozwiń zwiń