Kultura

Roztańczony Poznań

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2010 11:45
Miłośników tańca nie powinno w najbliższych dniach zabraknąć w Poznaniu.

3 tys. miejsc na warsztatach i 19 spektakli teatrów tańca przygotowali organizatorzy VII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca i XVII Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego, które rozpoczną się w sobotę, 14 sierpnia, w Poznaniu.

Oba wydarzenia od tego roku odbywają się pod wspólnym tytułem Dancing Poznań 2010. Podczas tegorocznej edycji zostanie zaprezentowanych 58 technik i stylów tańca. W w warsztatach dla 3 tys. osób weźmie udział 56 pedagogów z całego świata.
Spektakle prezentowane przez teatry tańca z Francji, Norwegii, Niemiec, Japonii i Polski zobaczyć będzie można na trzech festiwalowych scenach.

-Tych wszystkich, których oglądane spektakle zainspirują do własnych prób tanecznych, organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w VII Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego. W tegorocznym programie warsztatów pojawiają się nowości, m.in. dancehall, lyrical hip hop, body balans, flamenco castanets, awaking body conditioning - poinformowała PAP Jagoda Ignaczak, rzeczniczka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, który jest organizatorem imprezy.


Oprócz zajęć warsztatowych i spektakli, na uczestników czekają wystawy fotografii oraz cykliczne spotkania "Rozmowy o tańcu" i "Kino non stop". Po raz pierwszy w tym roku organizowane jest tzw. Free Dance. Wieczorami, podczas trwania święta tańca, chętni będą mogli zatańczyć solo lub z partnerem na otwartej scenie ustawionej w Pasażu Kultury na Starym Rynku. Nie przekraczające 10 minut występy będą rejestrowane, a fragmenty najlepszych z nich zostaną zaprezentowane w internecie.

Dancing Poznań 2010 potrwa do 21 sierpnia.

Więcej informacji na: http://www.ptt-poznan.pl/

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni