X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Po co nam sztuka?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 10:35
Czy dziś potrzebna nam jest sztuka - malarstwo, muzyka, literatura? Czy można bez nich żyć? O tym ze swymi gośćmi: ks. prof. Janem Sochoniem - poetą, pisarzem, biblistą, prof. Zbigniewem Mikołejko – filozofem religii, Moniką Małkowską – krytykiem sztuki dyskutowała Anna Stempniak.
Audio


Zbigniew Mikołejko ciągle szuka ukojenia w sztuce -słucha, ogląda, czyta. Często sięga po muzykę elżbietańską, powiązaną z Szekspirem, zagląda do albumów z malarstwem.

Zbigniew Mikołejko często sięga po różne zapomniane powieści np. autorstwa Zuzanny Morawskiej. Filozof przyznaje, że są to często tandetne powieści, ale mają w sobie spokój. Z drugiej strony sięga po XVIII-wieczne powieści angielskie i po Szekspira.

Sztuka ma w sobie niezwykła moc - mówi Anna Stempniak - moc syntezy, działania na umysł, ale także na emocje. Jest również sposobem na zło, które spotykamy w świecie - dodaje Zbigniew Mikołejko.

Ks. prof. Jan Sochoń nie może wyobrazić sobie ludzkiej kultury bez języka artystycznego. Bez poetyckiego, literackiego spojrzenia w naszym życiu bylibyśmy ubodzy. Przestalibyśmy być ludźmi - mówi ksiądz.

Monika Małkowska siega po sztukę skłaniającą do myślenia. W sztuce poszukuje tego, co daje pewność, że to co jest trudne, bolesne, przykre jest dla nas wyzwaniem i wyznaniem.

(na podst. Kulturalnego Wieczoru z Jedynką, 20.04.2010)

Zobacz więcej na temat: SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Remont Muzeum Picassa

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2009 10:02
Paryskie Muzeum Picassa zostało zamknięte na ponad dwa lata z powodu generalnego remontu. W niedzielę, w ostatni dzień przed jego zamknięciem, zbiory muzeum można było obejrzeć bezpłatnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Lustro świata

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2009 00:35
3grudnia2009, godz.18:00
rozwiń zwiń