Kultura

Remont Muzeum Picassa

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2009 10:02
Paryskie Muzeum Picassa zostało zamknięte na ponad dwa lata z powodu generalnego remontu. W niedzielę, w ostatni dzień przed jego zamknięciem, zbiory muzeum można było obejrzeć bezpłatnie.

Paryskie Muzeum Picassa zostało zamknięte na ponad dwa lata z powodu generalnego remontu. W niedzielę, w ostatni dzień przed jego zamknięciem, zbiory muzeum można było obejrzeć bezpłatnie.

 

Gruntowny remont wnętrza Muzeum Picassa okazał się konieczny ze względu na wiekowość jego instalacji oraz z powodu wprowadzenia nowych norm dotyczących miejsc przyjmujących publiczność. Muzeum będzie zamknięte do lutego 2012 roku. Niewielkim pocieszeniem dla miłośników twórczości Picassa mógł być bezpłatny dostęp do jego muzeum w ostatnią niedzielę, ustanowiony na polecenie ministra kultury. Prowadzony w ostatnich miesiącach remont fasady tego zabytkowego, barokowego pałacyku w dzielnicy Marais, mógł natomiast odbyć się przy normalnym funkcjonowaniu placówki i jest już niemal zakończony.
Muzeum Picassa powstało w roku 1985 i jest placówką państwową. Posiada ono około 5 tysięcy dzieł malarza. Większość z tych dzieł stała się własnością publiczną dzięki darom krewnych malarza, którzy mogli w ten sposób uregulować część podatku spadkowego.

 

Zobacz więcej na temat: SZTUKA muzeum
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Sztuka w nowoczesności

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2008 11:42
O wydarzenia roku 1918 dziś przeczytamy w każdym podręczniku do nauki historii. Muzeum Historii Polski postanowiło ten czas przedstawić w trochę inny sposób. Na ekspozycji "Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności" historii oczywiście nie brakuje, ale po przeczytaniu dekretów politycznych możemy pokazać dzieciom przedwojenne zabawki, zanurzyć się w nastrój kawiarni literackiej i zajrzeć do fotoplastykonu, zobaczyć czym jeździli i latali nasi dziadkowie w dwudziestoleciu miedzywojennym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko sztuka Cię nie oszuka

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2008 10:27
Berlińskie biennale stanowi świadectwo nieudanej, niezrealizowanej utopii 68’, ale też każdego „uniwersalnego” projektu mającego na celu przemianę rzeczywistości kulturowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co nam sztuka?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 10:35
Czy dziś potrzebna nam jest sztuka - malarstwo, muzyka, literatura? Czy można bez nich żyć? O tym ze swymi gośćmi: ks. prof. Janem Sochoniem - poetą, pisarzem, biblistą, prof. Zbigniewem Mikołejko – filozofem religii, Moniką Małkowską – krytykiem sztuki dyskutowała Anna Stempniak.
rozwiń zwiń