X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Remont Muzeum Picassa

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2009 10:02
Paryskie Muzeum Picassa zostało zamknięte na ponad dwa lata z powodu generalnego remontu. W niedzielę, w ostatni dzień przed jego zamknięciem, zbiory muzeum można było obejrzeć bezpłatnie.
Audio

Paryskie Muzeum Picassa zostało zamknięte na ponad dwa lata z powodu generalnego remontu. W niedzielę, w ostatni dzień przed jego zamknięciem, zbiory muzeum można było obejrzeć bezpłatnie.

 

Gruntowny remont wnętrza Muzeum Picassa okazał się konieczny ze względu na wiekowość jego instalacji oraz z powodu wprowadzenia nowych norm dotyczących miejsc przyjmujących publiczność. Muzeum będzie zamknięte do lutego 2012 roku. Niewielkim pocieszeniem dla miłośników twórczości Picassa mógł być bezpłatny dostęp do jego muzeum w ostatnią niedzielę, ustanowiony na polecenie ministra kultury. Prowadzony w ostatnich miesiącach remont fasady tego zabytkowego, barokowego pałacyku w dzielnicy Marais, mógł natomiast odbyć się przy normalnym funkcjonowaniu placówki i jest już niemal zakończony.
Muzeum Picassa powstało w roku 1985 i jest placówką państwową. Posiada ono około 5 tysięcy dzieł malarza. Większość z tych dzieł stała się własnością publiczną dzięki darom krewnych malarza, którzy mogli w ten sposób uregulować część podatku spadkowego.

 

Zobacz więcej na temat: muzeum SZTUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Sztuka w nowoczesności

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2008 11:42
O wydarzenia roku 1918 dziś przeczytamy w każdym podręczniku do nauki historii. Muzeum Historii Polski postanowiło ten czas przedstawić w trochę inny sposób. Na ekspozycji "Dwudziestolecie. Oblicza nowoczesności" historii oczywiście nie brakuje, ale po przeczytaniu dekretów politycznych możemy pokazać dzieciom przedwojenne zabawki, zanurzyć się w nastrój kawiarni literackiej i zajrzeć do fotoplastykonu, zobaczyć czym jeździli i latali nasi dziadkowie w dwudziestoleciu miedzywojennym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko sztuka Cię nie oszuka

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2008 10:27
Berlińskie biennale stanowi świadectwo nieudanej, niezrealizowanej utopii 68’, ale też każdego „uniwersalnego” projektu mającego na celu przemianę rzeczywistości kulturowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co nam sztuka?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 10:35
Czy dziś potrzebna nam jest sztuka - malarstwo, muzyka, literatura? Czy można bez nich żyć? O tym ze swymi gośćmi: ks. prof. Janem Sochoniem - poetą, pisarzem, biblistą, prof. Zbigniewem Mikołejko – filozofem religii, Moniką Małkowską – krytykiem sztuki dyskutowała Anna Stempniak.
rozwiń zwiń