Kultura

Och-Teatr rusza w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2010 14:51
Och-Teatr, tak nazywa się nowa scena Fundacji Krystyny Jandy, która swoją siedzibę będzie miała w dawnym Kinie Ochota.

- Od jakiegoś czasu Teatr Polonia szukał możliwości, by rozszerzyć swoją działalność - wyjaśnia Krystyna Janda. - Uznaliśmy, że aby rozwijać się dalej, musimy dysponować większą ilością miejsc. Scena przy Marszałkowskiej ma 28 tytułów w repertuarze, niektórych nie gramy po cztery miesiące, gdyż na dwóch scenach, nie da się ich pomieścić - dodaje aktorka.

Kilka tytułów, które miały swoją premierę na deskach Polonii, już widnieje w repertuarze nowej sceny (są to takie spektakle jak np.: "Darkroom”, "Ucho, gardło, nóż”, "Miss Hiv”). - Są to tytuły odważne, drapieżne, aktualne, zrealizowane w niekonwencjonalnej formalnie- wyjaśnia Maria Seweryn, która będzie odpowiadał za program artystyczny Och-Teatru.

Działalność „Och-Teatru” zainauguruje premiera spektaklu „Wassa Żeleznowa” w reżyserii debiutanta Waldemara Raźniaka (16 stycznia 2010). W lutym 2010 r. program Och-Teatru urozmaicą koncerty. Na scenie muzycznej występować będą: Katarzyna Nosowska, Maria Peszek, bracia Waglewscy, Gaba Kulka.

Zobacz jak wygląda nowa scena i posłuchaj rozmowy z Marią Seweryn.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Kubuś i jego pan w kadrze

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2010 11:02
27 marca na deskach Och-Teatru zobaczymy premierę "Kubusia Fatalisty i jego pana".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prywatne sceny

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2010 08:06
Pierwszą prywatną scenę teatralną, która pojawiła się na kulturalnej mapie stolicy, powołała do życia Krystyna Janda. Polonia, która powstała w budynku po nieczynnym kinie, jest dziś jedną z najbardziej prężnych - pod względem liczby premier i przedstawień w sezonie - scen Warszawy. W połowie stycznia, w dawnym Kinie Ochota, odbyła się premiera "Wassy Żeleznowej" w nowym teatrze aktorki i jej córki Marii Seweryn. Na kulturalnej mapie stolicy działa też Teatr Kamienica Emiliana Kamińskiego oraz
rozwiń zwiń
Czytaj także

Współczesny Kubuś Fatalista

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2010 08:50
Ekstrawertyk, wiejski filozof i gaduła - Kubuś Fatalista i życiowy nieudacznik - Pan różnią się od siebie jak ogień i woda. Za sprawą Diderota wyruszają w podróż, podczas której okazuje się, że żyć bez siebie nie mogą.
rozwiń zwiń