X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
EURO 2016

Euro 2016: gwałtowne zamieszki w Marsylii przed i po meczu Anglia - Rosja

12.06.2016 00:40
31 osób zostało rannych podczas zamieszek, do których doszło na ulicach Marsylii przed meczem Anglia - Rosja. Jeden z angielskich kibiców znajduje się w stanie krytycznym. Po meczu doszło też do starć na samym stadionie pomiędzy kibolami obu drużyn.
Zamieszki na stadionie Stade Velodrome w Marsylii po meczu Anglia - Rosja
Zamieszki na stadionie Stade Velodrome w Marsylii po meczu Anglia - RosjaFoto: EPA/OLIVER WEIKEN
Posłuchaj
00'55 Gwałtowne zamieszki przed meczem Anglia - Rosja. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
01'02 Maciej Jastrzębski (PR Moskwa) - rosyjscy kibice zadowoleni z wyniku meczu z Anglią (IAR)
01'14 Andrzej Janisz (PR1) - relacja z meczu Anglia - Rosja na Euro 2016 (IAR)
więcej
Audio


Do bójek z udziałem kibiców obydwu drużyn doszło najpierw w okolicach Starego Portu. Wąskie uliczki i kilkutysięczny tłum znajdujący się pod wpływem alkoholu uniemożliwiły sprawną interwencję policji.

Pseudokibice zachowywali się niezwykle agresywnie. Kopano leżących, uciekających bito po głowie wiklinowymi, ale też metalowymi krzesełkami, zabranymi z kawiarnianych ogródków.

Do pierwszych chuligańskich potyczek doszło w Marsylii w czwartek wieczorem. Angielscy kibice starli się z członkami miejscowych młodocianych gangów. Francuska policja zmuszona była użyć gaz łzawiący.

- Musieliśmy podjąć ostrzejsze środki bezpieczeństwa, gdy eskalacja zajść stawała się coraz poważniejsza. W awanturach brało udział ponad 300 osób, do ich rozproszenia konieczne było użycie gazów łzawiących - potwierdził prefekt marsylskiej policji Laurent Nunez.

W restauracjach i pubach, gdzie doszło do zajść, zniszczono wyposażenie lokali, "walczący" kibice jako broni używali szklanych butelek, parasoli, nawet donic z zielenią miejską. Uszkodzone zostało kilka policyjnych radiowozów.

Jeszcze przed rozpoczęciem finałów Euro 2016 eksperci wskazywali spotkanie Anglia - Rosja jako "mecz podwyższonego ryzyka". Zamieszki z udziałem pseudokibiców w oficjalnym komunikacie potępiła UEFA.

Galeria zdjęć
zamieszki Anglia - Rosja 1200.jpg Zobacz zdjęcia
Zamieszki przed meczem Anglia - Rosja

W meczu Anglii i Rosji zakończonym około godziny 23 padł wynik 1:1. Po spotkaniu, grupa rosyjskich kibiców wdarła się do angielskiego sektora. Na szczęście ochrona szybko się z nimi uporała.

Prefekt Marsylii zmobilizował na mecz tysiąc dwustu policjantów i tysiąc agentów firm ochroniarskich, ale to nie wystarczyło, by nie dopuścić do starć.

Komentatorzy francuscy zaznaczają, że takie zachowanie się pseudokibiców rosyjskich (jest ich kilkanaście tysięcy w Marsylii) stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo kolejnej wielkiej imprezy piłkarskiej, której gospodarzem będzie Rosja. To mistrzostwa świata w roku 2018.


pp, man/PAP/IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Francja: niewielkie zakłócenia w ruchu w wyniku strajku pilotów Air France

11.06.2016 16:17
Strajk pilotów Air France spowodował tylko niewielkie zakłócenia w ruchu powietrznym. We Francji kolejny dzień protestu, który wywołał jednak spore problemy na kolejach.
Francja: niewielkie zakłócenia w ruchu w wyniku strajku pilotów Air France
Foto: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Dwadzieścia siedem procent pilotów Air France przerwało w sobotę pracę. Mimo tego, osiem na dziesięć lotów na dalekich dystansach przebiega zgodnie z planem. Na krótkich połączeniach - sześćdziesiąt procent. Protest pilotów ma potrwać do wtorku. Domagają się oni identycznych warunków pracy, jak ich holenderscy koledzy z linii KLM, które są z Air France w tej samej grupie biznesowej. Francuzi uważają, że Holendrzy latają mniej na dalekich trasach i krócej przebywają w powietrzu. Żądają także jedenastoprocentowej rewaloryzacji płac. Każdy dzień strajku - to sześć milionów euro strat.

Niemal od dwóch tygodni strajkują francuscy kolejarze

W tym przypadku ich protest jest wymierzony w rządową reformę prawa pracy, która znacznie osłabia pozycję socjalną komunistycznej centrali CGT - głównego organizatora strajków.
Paryż powoli zaczyna się pozbywać stert odpadków, pozostałych po strajku pracowników oczyszczania miasta. Łatwiej jest jednak zaśmiecić, niż posprzątać. Zajmie to kilka dni. Na razie nad ulicami stolicy wciąż unosi się nieprzyjemny odór.

IAR, abo

Zobacz więcej na temat: Euro 2016 Francja strajki