X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Komitet KOR
Section02
Section05
Pierwsza jawna opozycja
Pierwsza jawna opozycja Działalność Komitetu Obrony Robotników złamała monopol władzy na prawo do zrzeszania się i dostęp do informacji. więcej
KOR to moralne zobowiązanie

- Byłem na jednym z procesów radomskich. Widziałem, ile tam jest niesprawiedliwości i krzywdy ludzkiej - mówił Stanisław Barańczak o decyzji dołączenia do KOR. (RWE, maj 1981)

Trzeba było wtedy krzyczeć

- Uważałam, że bierność w tamtych czasach jest grzechem śmiertelnym, a milczenie upadkiem moralnym społeczeństwa – mówiła Halina Mikołajska o przyłączeniu się do KOR. (BBC, 1979)

KOR bronił pokrzywdzonych

- KOR nawiązał współpracę robotników z inteligencją, odsłaniał działania cenzury i brutalność Służby Bezpieczeństwa - mówiła mecenas Alina Steinsbergowa. (BBC, 30.09.1981)

KOR łączył ludzi z wielu środowisk

- KOR był inicjatywą pierwszej jawnej opozycji wobec systemu komunistycznemu - mówił Antoni Macierewicz. (PR, 29.09.2008)

Wsparły nas wybitne autorytety

- Jeździliśmy do Ursusa, szukaliśmy rodzin pokrzywdzonych robotników. Stanęli za nami m.in. Halina Mikołajska, ks. Jan Zieja, Jacek Kuroń - mówił Henryk Wujec. (PR, 28.09.2008)

Powiedzieli jej, że straci dzieci

Jacek Kuroń w rozmowie telefonicznej z Aleksandrem Smolarem mówi o natężeniu esbeckich prześladowań robotników i o szantażowaniu żony jednego z nich, Jana Brożyny. (RFI, 1976/77)

Powszechnie znany był telefon Kuronia

- W jego mieszkaniu była tzw. książka pokładowa, w której zapisywaliśmy rewizje, aresztowania, pobicia. Na bieżąco przekazywaliśmy wszystko - mówił Henryk Wujec. (PR, 28.09.2008)

KOR walczył o prawa człowieka

- Łączyła nas troska o wszystkich pokrzywdzonych - prof. Edward Lipiński odczytuje oświadczenie KOR o decyzji rozwiązania komitetu. (RWE, 28.09.1981)

Section06
Ludzie kor
Section08
Od Ursusa i Radomia do Solidarności
Section10
Fotografie i dokumenty
Section14
Polskie Radio w 40. rocznicę powstania KOR