German Death Camps

Kłamstwo o "polskim Holokauście" w filmie żydowskiej organizacji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 19:50
Fundacja z Bostonu Ruderman Family Foundation rozpoczęła kampanię przeciw nowelizacji ustawy o IPN. Wzywa w niej władze USA do zerwania relacji z Polską i mówi o "polskim Holokauście". Akcja trafiła do działu "KŁAMSTWA" serwisu GermanDeathCamps.info
Fragment filmu I will go to jail
Fragment filmu "I will go to jail"Foto: YouTube/Ruderman Family Foundation

W kadrze rozpoczynającym krótki film wideo zamieszczony przez fundację pojawia się napis w języku hebrajskim i angielskim: "Polsko, nigdy nie pozwolimy ci, abyś negowała Holokaust". "Pójdę do więzienia za to, co zamierzam zrobić" - mówi młody mężczyzna na początku filmu. "Zostanę zamknięta" - wtóruje mu młoda dziewczyna. "Zastanawiam się, czy mają piwo w polskich więzieniach" - pyta inny młody mężczyzna. "Będę za nimi tęsknić, kiedy mnie nie będzie" - mówi kobieta w średnim wieku siedząca z dwoma synami na kanapie. Z kolei starszy mężczyzna wypowiada słowa: "Żadne polskie więzienie nie może mnie dzisiaj przestraszyć". 

polish holo2 663.jpg
Polska Fundacja Narodowa odpowiada na klip fundacji amerykańskich Żydów

Następnie wszyscy wypowiadają słowa: "polski Holokaust". 

"Po zamordowaniu w Polsce 3,5 miliona Żydów, w tym setek tysięcy dzieci, Polacy przyjęli nową ustawę - kontynuują biorący udział w kampanii. - Słuchajcie więc Polacy, wystarczy to, co wydarzyło się w czasie Holokaustu. Uchylcie to haniebne prawo teraz. Żydzi nigdy więcej nie będą milczeli". 

Kampania wzywa USA do zawieszenia wszelkich stosunków z Polską "w imieniu 6 milionów Żydów" i uruchamia zbieranie podpisów pod petycją pod hasłem: "Ja również opowiadam się za zawieszeniem stosunków z Polską do czasu uchylenia polskiego prawa »negującego Holokaust«!".

Reakcja internautów

Na bulwersujący film zaaregowali też polscy internauci, którzy masowo zgłaszają jego obraźliwy charakter do administracji serwisu YouTube. W momencie pisania tego artykułu wideo miało 18 tys. kciuków w dół i 192 do góry.

Po krytyce ze strony internautów, środowisk żydowskich i polskiej dyplomacji, Fundacja Rodziny Rudermanów usunęła film o "polskim Holocauście" z serwisu YouTube i strony organizacji.

Ruderman Family Foundation została założona w 2002 roku w Bostonie i jest zarządzana przez rodzinę Rudermanów. Fundacja działa w Ameryce i Izraelu w dwóch głównych obszarach: włączania osób niepełnosprawnych do społeczeństwa i wzmacniania relacji między Izraelem a amerykańską społecznością żydowską.

dorzeczy.pl/IAR/PAP/koz/bm