Święta Bożego Narodzenia w Polskim Radiu

Marta Gessler: do dziś mierzę się z piernikiem

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 17:25
- Piernik to wcale nie jest proste ciasto, jak się nam wszystkim wydaje. Wychodzi zbyt twarde albo nawet zdarzają się piernikowe zakalce - mówi restauratorka, Marta Gessler.
Audio
  • Piernik czy pierniczki? Marta Gessler opowiada o świątecznych przepisach, których warto spróbować (A nuż, widelec/ Trójka)
Piernik nie jest łatwym ciastem i lepiej przed świętami Bożego Narodzenia zrobić próbę i sprawdzić, jaki przepis sprawdza się w naszym przypadku
Piernik nie jest łatwym ciastem i lepiej przed świętami Bożego Narodzenia zrobić próbę i sprawdzić, jaki przepis sprawdza się w naszym przypadkuFoto: xmartenx via Foter.com / CC BY-NC-SA

Mając do wyboru piernik i pierniczki, znawczyni kulinarna zdecydowanie wybiera pierwszą z propozycji. Zamiast pierniczków woli przygotować inne ciastka na święta. – Piernik jest łatwiejszy i można go wcześniej przygotować. Lubię też to ciasto przekładać różnymi ciekawymi zawartościami, które potem decydują o jego smaku – opowiada.

Marta Gessler radzi, by wcześniej rozpocząć przygotowania do pieczenia piernika. Najlepiej zrobić to z dwu, a nawet trzymiesięcznym wyprzedzeniem. Jaki niezawodny przepis poleca specjalistka? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: A nuż, widelec
Prowadzi:
Katarzyna Pruchnicka
Gość: 
Marta Gessler (restauratorka, autorka felietonów i książek)
Data emisji:
7.12.2016
Godzina emisji:
11.14

sm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak