Nowa Tradycja 2018

Zakończył się nabór do konkursu festiwalu "Nowa Tradycja" 2018

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 06:00
Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału w 21. Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" upłynął 3 kwietnia br.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/marcosphoto

NT1.jpg

W Konkursie mogły wziąć udział zespoły (do 7 osób) lub soliści, których program zawierał co najmniej trzy utwory inspirowane polską muzyką ludową lub muzyką historycznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę. 

Artyści biorący udział w konkursie wyłonieni zostaną po przesłuchaniu nadesłanych nagrań demonstracyjnych (czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 20 min.) i kart zgłoszenia do Konkursu.

Poznaj regulamin 21. Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja"

Pobierz kartę zgłoszenia do 21. Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja"

Celem Konkursu Muzyki Folkowej, organizowanego przez Polskie Radio S.A., jest promocja polskiej muzyki opartej na tradycyjnych źródłach wykorzystującej nowe opracowania i obejmuje wykonawców działających na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.


NT2.jpg
II dzień Konkursu "Nowa Tradycja" 2017 (wideo)

Konkursowe zmagania odbędą się, jak co roku, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie w ramach 21. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" (10-13 maja 2018 roku). 

Festiwal "Nowa Tradycja" 2018>>>

Prezentacje konkursowe zakwalifikowanych artystów potrwają od 11 do 12 maja, a koncert laureatów odbędzie się ostatniego festiwalowego dnia – 13 maja. 

jp/bch

Zobacz więcej na temat: folk Nowa Tradycja MUZYKA