X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowa Tradycja 2018

Waglewski: sampler stał się bohaterem Nowej Tradycji

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 16:20
- Podczas przesłuchań myśmy specjalnie zwrócili uwagę na słowo "nowa" w nazwie festiwalu - mówił w Dwójce Wojciech Waglewski, który przewodniczył obradom jury podczas konkursu Nowa Tradycja 2018.
Audio
  • Jurorzy konkursu Nowa Tradycja 2018 o artystach, którzy w nim wystąpili (Filharmonia Dwójki)
Michał Jacaszek
Michał JacaszekFoto: Wojciech Kusiński/PR

vocal varsche feat jacaszek nowa tradycja 2018 1200.jpg
Vocal Varshe feat. Jacaszek zwycięzcami konkursu "Nowa Tradycja" 2018

Zdaniem lidera zespołu VooVoo konkursowe występy artystów udowodniły, że sampler i klawisze stały się istotnym elementem brzmienia nowej polskiej sceny folkowej. Obserwacja ta znalazła odbicie w nagrodzie "Złote Gęśle" przyznawanej najlepszemu instrumentaliście na festiwalu. W tym roku otrzymał ją, ku swojemu zdziwieniu, Michał Jacaszek, który obsługiwał instrumenty elektroniczne w zespole Vocal Varshe. Wojtek Waglewski tłumaczył, że w ten sposób jury chciało powalczyć ze stereotypem, wedle którego generowanie brzmień elektronicznych nie wymaga specjalnych umiejętności. - Nie wyróżniliśmy Michała ze względu na wirtuozerię, ale ze względu na jego rozpoznawalny ton. Wypracowanie własnego muzycznego języka to w końcu główne zadanie muzykantów na tej planecie.

Grand Prix konkursu Nowa Tradycja zdobył zespół Vocal Varshe, który łączy tradycyjne pieśni żydowskie z elektroniką i brzmieniem wiolonczeli. Wojciech Waglewski zdradził, że grupa ta do końca walczyła o główną nagrodą z zespołem Polmuz. Juror skomentował też występy pozostałych nagrodzonych artystów i wyjaśnił, dlaczego w tym roku nie przyznano II nagrody.

***

Rozmawiał: Kuba Borysiak

Goście: Wojciech Waglewski, Sylwia Świątkowska i Tomasz Janas (jurorzy konkursu Nowa Tradycja)

Data emisji: 13.05.2018

Godzina emisji: 20.07

Materiał został wyemitowany w programie Filharmonia Dwójki.